Belediye Çöp Evini Temizledi

Yeşilyurt Belediyesi çevre sağlığını tehdit eden ve çöplerden yaşanmaz hale gelen Yeşiltepe Mahallesinde ki çöp evi temizledi.

Belediye Çöp Evini Temizledi Malatya Haber

Yeşiltepe Gazi Mahallesi Can Sokak’ta bulunan iki müstakil evden pis kokular gelmesi üzerine mahalle sakinleri Yeşilyurt Belediyesi’ni arayarak şikayet etti. Yeşilyurt Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol İşleri, Temizlik İşleri ve Zabıta Ekipleri, Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa hareket ederek çevre sağlığına zarar verecek duruma gelen 40 yaşındaki Ali Ercan’a ait evlerin içini ve bahçesini temizledi.

Evde toplanan çöplerden dolayı evin kullanılamaz hale geldiği, son günlerde evden yayılan pis kokuların mahalle sakinlerini rahatsız ettiği ifade edildi. Ali Ercan adlı vatandaşın her gün dışarıdan getirdiği çöpleri evde biriktirdiği öğrenildi.

Çöp evine dönüşen dairenin etrafında incelemeleri yapıp, gerekli prosedürleri yerine getirdikten sonra çalışmaları başlatan Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çevre sağlığını tehdit eden çöplerden yaşanmaz hale gelmiş evleri boşalttı. Her iki dairenin hem içinden hem de bahçesinden alkol şişeleri, yırtılmış halılar, karton kutular, naylon poşetler, yemek artıkları, kanepe, reklam tabelaları, tahtalar ve kullanılmaz hale gelen çöplerle dolu iki müstakil daire ve bahçeleri temizlendi. 5-6 saate yakın süren boşaltma ve temizleme işlemlerinden sonra Sağlık Müdürlüğü ekipleri evin içini ve bahçesini dezenfekte etti.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN YEŞİLYURT BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Atıklar ve çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelen çöp evlerin, etrafa dayanılmaz pis bir koku yaydığını,  temizlenmesinin mahalle adına önemli olduğunu belirten mahalle sakinleri, “evde ikamet eden Ali Ercan sabahları evden çıkıyor, akşama kadar ne bulsa eve getiriyor” dediler. Mahalle sakinleri “son dönemlerde artan pis kokulardan dolayı ne dışarıya çıkabiliyoruz, nede cam açabiliyoruz, bu durumdan rahatsız olmaya başladık. Bizde gerekli yerlere başvurumuzu yaptık. Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de çok yoğun bir çalışmayla bu çöp evi temizlediler ve mahallemizi pislikten kurtardılar. Çok pis kokuların geldiği ve çevre sağlığına olumsuz etkiler veren bu evlerin temizlenmesinden dolayı Yeşilyurt Belediyesine teşekkür ediyoruz” dediler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 233
Bu Ay : 856
Toplam : 856

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom