Yahudilere saldırınca yakalandı!

1997 yılında El Halil Tepesi yakınında 15 yaşında Filistinli bir çoban çocuğu ve hemen ardından da Doğu Kudüs'te bir Arap taksi şoförünü öldüren Şvut Rahel...

Yahudilere saldırınca yakalandı! Dünya


1997 yılında El Halil Tepesi yakınında 15 yaşında Filistinli bir çoban çocuğu ve hemen ardından da Doğu Kudüs'te bir Arap taksi şoförünü öldüren Batı Şeria'daki Şvut Rahel yerleşiminden 27 yaşındaki Yaakov Jack Teitel'in yakalandı.

İsrail medyası, radyo, televizyon ve internet siteleri tutuklamayı "Yahudi terörist yakalandı" manşetleriyle duyururken, hayatının önemli bir bölümünü ırkçı saldırılarla geçiren Teitel, Yahudi vatandaşlara ve İsrail polisine yönelik eylemlere başlamasının ardından aranmaya başlandı.

İsrailli yetkililere göre, İsrail'e yerleşmeden önce Florida'da yaşayan yahudi terörist, ABD'de gerçekleştirdiği ırkçı saldırılar nedeniyle aranıyordu. Ancak İsrail, Teitel'in ırkçı olduğunu ve sayısız saldırıdan arandığını bilmesine rağmen ülkeye yerleşmesine ve vatandaşlık almasına izin verdi.

İki Filistinli'yi öldürdüğü bilinmesine rağmen 'yakalanamayan Yaakov Jack Teitel, 'ılımlı' bulduğu yahudilere yönelik saldırılara da başlayınca etrafındaki çember daraltıldı. Bir Yahudinin evine bombalı paket gönderilmesi ve çocuğunun yaralandığı saldırı eylemi, sol eğilimli İsrailli Profesör Ze'ev Sternhell'i geçen yıl öldürmeye teşebbüs ve İsrail polisine bir dizi saldırı, tehdit ve eylemlerinden aranmaya başladı.

Polisin Teitel'i, 7 Ekim'de, Kudüs'ün etrafındaki Yahudi yerleşimlerinden Har Nof mahallesinde, Tel Aviv'de homoseksüellerin devam ettiği bir gece kulübüne yapılan saldırıyı öven yazılar dağıtırken tutukladığı bildirildi. Evinde yapılan aramada ise otomatik tüfekler, suikast silahı, tabancalar, patlayıcı maddeler ele geçirildi.

Filistinli çobanın öldürülmesinden sonra 'delil yetersizliğinden serbest bırakılan Teitel'in evinde bulunan Glock marka tabancanın, iki Filistinli'nin cinayetinde kullanıldığı kesinleşti.

İsrail İç Güvenlik Servisi Şabak ve İsrail polisi, Teitel'in sorgusunda kendisine yönelik suçlamaların pek çoğunu itiraf ettiğini bildirdi. Polis sorgusunda gece kulübüne düzenlenen ve iki kişinin öldüğü saldırıya da karıştığını söylediği belirtildi.

Eitel'in karısı Rivka'nın da sorgulandığı, ancak susma hakkını kullandığı, polisin de evlerinde ve yakındaki bahçede silahların ele geçmesine rağmen, kadının kocasının eylemlerinden haberdar olduğuna ilişkin kesin kanıta sahip olmadığı kaydedildi. Teitel ise kendi başına hareket ettiğini savunuyor.

Batı Şeria'daki yerleşimde haberi değerlendiren Teitel'in komşuları ise, Yahudi teröristin saldırılarını "kahramanlık" olarak niteliyor.

Sorgusunda 1997 yılında El Halil Tepesi yakınında Filistinli bir çobanı ve hemen ardından da Doğu Kudüs'te bir Arap taksi şoförünü öldürdüğünü itiraf eden Yahudi teröristin, Filistinliler'e karşı saldırılar düzenlemek amacıyla İsrail'e geldiğini söylediği de belirtildi.

İşte Teitel'in sorumlu olduğu terörist saldırılardan bir kaçı:

1997'de Doğu Kudüs'te bir Filistinli taksi şoförünü öldürmek

1997'de El Halil'de bir Filistinli çobanı öldürmek

2006'da Ramallah'ta bombalı saldırı düzenlemeye teşebbüs (bomba bulunarak imha edilmiş)

2007'de Batı Şeria'da bir bankaya bombalı saldırı (bir Filistinli yaralandı)

2007'de Kudüs'te bir İsrail polis aracına bombalı saldırı ve bir diğer polis aracına el bombası fırlatılması

İsrail politikalarına ve yerleşimlere muhalif yahudi bir aileye bombalı paket gönderilmesi (ailenin oğlu patlama sonucu ağır yaralandı)

2008'de, sol eğilimli İsrailli Profesör Ze'ev Sternhell'e yönelik bombalı suikast girişimi (Sternhell hafif yaralı kurtuldu).

(Dünya Bülteni)
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 17
Bugün : 786
Bu Ay : 1409
Toplam : 1409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom