Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Çakırhan, Hisartepe, Alhanuşağı ve Düzyol mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyor.

Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğü tarafından planlanan çalışmalar kapsamında mevcut 5 metrelik yol 10 metre genişliğine çıkarılıyor.

5 kilometre uzunluğundaki yolun 2 kilometrelik kısmı standartlara uygun hale getirilirken, kalan 3 kilometrelik bölümde ise çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yolda ilk olarak alt yapı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, dere yataklarına betonarme büzler koydu. Viraj düzeltmeleri yapılan yolda heyelan temizliği de yapıldı.

Şu anda dolgu çalışmalarının yapıldığı yolda stabilize kaplama çalışmaları yapılacak. Yolun alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra asfaltlama çalışmaları yapılacak.

BAŞKAN ÇAKIR’A TEŞEKKÜR

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Alhanuşağı Mahalle Muhtarı Muharrem Kadak, “Yolumuzun eski hali çok kötüydü. Kış aylarında ulaşım sorunu yaşıyorduk. Büyükşehir Belediyemiz birçok kırsal mahallenin kullandığı yolumuzu yaparak büyük bir sorunu çözüyor. Bu çalışmalarda emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 821
Bu Ay : 4619
Toplam : 4619

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom