Darende'de Doğa Yürüyüşü Yapıldı

Darende Güldeste Derneği tarafından yürütülen, Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında “Bilinçli Gelecek; Bilinçle Gelecek” projesinin sportif etkinliklerinden olan Trekking (doğa yürüyüşü) dernek yönetimi, vatandaşlar ve gençlerin katılımıyla dün gerçekleştirildi.

Darende'de Doğa Yürüyüşü Yapıldı Malatya Haber

50 civarında katılanın olduğu yürüyüşün çok zevkli geçtiğini ve hiç bir aksaklık ve sıkıntı yaşamadan döndüklerini belirten Proje Koordinatörü Akif Ateş, “Grup üyeleri ile birlikte çarşı mevkiinden Hacılar Kısık bölgesine kadar keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdik. İlçemizin gelişmesinde büyük katkı sağlayacak olan dağ ve doğa turizminin gelişmesinde bu tür aktivitelerin büyük bir önemi var. İlçemizin bahar şartlarını yaşamak, güzelliklerini görmek doğada yürüyüş yapma keyfini yaşamak için bu yürüyüşü düzenledik. Trekking ya da Türkçe adıyla ‘doğa yürüyüşleri’ doğayla iç içe, mesafeleri yürüyerek aşacağınız, kişisel herhangi bir beceri gerektirmeyen bir spor türüdür. Çoğunlukla dağcılıkla ve tırmanmayla karıştırılan trekking veya doğa yürüyüşü kendini dinç hisseden, sağlık problemi olmayan her yaş grubundan insanın katılabileceği türden bir etkinliktir. Yürüyüşe ilgi de beklentimizin üzerinde oldu. Hiçbir aksaklık ve sıkıntı yaşanmadan döndük. Bu da bizim için büyük bir sevinç nedeni” diye konuştu.

Sosyal projelere önem verdiklerini belirten Dernek Başkanı Murat Gülöz ise, “Birçok yaş grubundan doğaseverin bulunduğu yürüyüşün ardından katılımcılara ikramlarda bulunduk. Tohma Çayı kenarında hoş sohbetlerin yapıldığını gözledik. Bu faaliyetimize çocuklarımızı da dahil ederek doğa ve çevre bilincinin gelişmesini sağlamalıyız. Onca yolu yürümüş olmalarına rağmen, dönüş yolunda etrafınızdakilerin gözlerinin içinin güldüğünü, yanakların renklendiğini görebiliyorsanız, belki de dünyanın en ucuz sportif faaliyeti olan doğa yürüyüşlerinin ne kadar çok severek yapıldığını da anlamış olacaksınız” dedi.

Gülöz, Gençlik Spor Bakanlığına katkılarından dolayı teşekkür de ederek halktan, özellikle gençlerden bu tür faaliyetlere katılmalarını istediğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 277
Bu Ay : 277
Toplam : 277

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom