Büro Memur-Sen İl Divan Kurul Toplantısı Düzenledi

Büro Memur-Sen Malatya İl Başkanlığı tarafından İl Divan Kurulu Toplantısı Öğretmenevi'nde düzenlendi.

Büro Memur-Sen İl Divan Kurul Toplantısı Düzenledi Malatya Haber

Divan Kurulu toplantısına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hadi Erdoğmuş, Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Büro Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı Murat Ergen, Büro Memur-Sen Bingöl Şube Başkanı Erkan Kına, Büro Memur Diyarbakır Şubesi Başkanı Necmettin Alaş, Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım ile sendika üyeleri katıldı.

Divan Kurulu toplantısı öncesi konuşan Büro Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Fehim Bingöl, ülke genelinde 57 bin Malatya’da ise 955 üye ile yetkili sendika olduklarını belirterek, “1 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak olan, 2016-2017 yıllarını kapsayacak toplu sözleşme taleplerimizi şuandan itibaren tartışmaya ve istişareye açmış bulunuyoruz. Kamu görevlilerinin iş güvencesi kırmızı çizgimizdir Defalarca bunu dile getirdik. Bu çizgimize asla dokundurtmayacağız. Bu sebeplerden dolayı taşeronlaşmaya, esnek çalışmaya ve iş güvenliğine zarar verecek yaklaşımlara şiddetle karşıyız” dedi.

“Biz ücret sendikacılığı değil değerler sendikacılığı yapıyoruz” diyen Bingöl, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Memur-Sen Konfederasyona bağlı Büro Memur-Sen olarak; 2016-2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşme taleplerimizden bazıları şunlar. Ek ödemelerin ve tazminatların tamamının emekliliğe de yansıtılması, yüzdelik zam olarak 2016 yılı için taban aylığına net 350, artı enflasyon farkı, 2017 yılı için yüzde 3 yüzde 4’lerle değil yüzde 10 artı 10 olmak üzere yüzde 20'şer zam ve enflasyon farkını talep ediyoruz. Fazla mesai sorunun çözülmesi, 2016 Bütçe Kanunu K cetvelinde unvan ve kurumlara göre 2016 için saat ücreti en az 10 TL,2017 için ise en az 15 TL’ye çıkarılması gerekir ”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 69
Bu Ay : 1598
Toplam : 1598

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom