Bunlar Sertifikalı Çoban

Hekimhan İlçesinde "Sürü Yönetimi Elemanı Kursu" kapsamında, Hekimhan'da 3'ü bayan, 25 kursiyere eğitimlerinin ardından belgeleri verildi.

Bunlar Sertifikalı Çoban Malatya İlçe

Hekimhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Sürü Yönetimi Elemanı Kursu" kapsamında, Hekimhan'da 3'ü bayan, 25 kursiyere eğitimlerinin ardından belgeleri verildi.
Düzenlenen törene Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Selvi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Dilek, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Doğu Kılıçaslan, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Çakar, Malatya İli Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve kursiyerler katıldı.
Açış konuşmasını yapan Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Malatya’nın yüzde 47 Mera alanına sahip olan nadir illerden biri olduğunu belirterek, “Hayvancılık konusunda kısa zamanda bayağı yol kat ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

Her geçen gün Malatya’da hayvan varlığının arttığını belirten Selvi, “Önemli olan sayıyı arttırmak değil, karlılığı arttırıp daha fazla katma değer katarak üretim yapmaktır. Bunun için Bakanlığımız Sürü Yönetimi ile ilgili proje geliştirdi. Bundaki amaç, sizlerin daha bilinçli bir şekilde üretim yapmanız, sertifikalar sayesinde daha rahat istihdam edilmenizdir. Sertifika almaya hak kazanan 25 kursiyerimizi tebrik ediyor, Malatya ve Ülkemiz hayvancılığına katkı sunacağını umut ediyorum" dedi.

Malatya İli Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Sürü Yönetimi Elemanı sertifikası olan kişilerin sigortalarını yapmaları koşuluyla eleman çalıştıran işletmelere 5 bin TL destek sağladığını belirterek, “Bu projenin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Sertifika teslim sırasında konuşan Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, bölgenin gerek coğrafi, gerekse iklim olarak hayvancılık yapmaya çok uygun olduğunu ifade ederek, “Her işte olduğu gibi bilinçli yapılan üretimde karlılık payı her zaman yüksektir. Sizleri bu konuda bilgilendirip sertifikalandıran Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza teşekkür eder, emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 841
Bu Ay : 4398
Toplam : 4398

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom