Tiyatro Festivali İstediler

Yeşilyurt Belediyesi Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu tarafından “ 27 Mart Dünya Tiyatro Günü “ dolayısıyla sahnelenen “ Umutlar Solmasın “ adlı Tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Tiyatro Festivali İstediler Malatya Kültür-Sanat

Yeşilyurt Belediyesi tarafından desteklenip Belediye Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından tüm organizasyonu yapılan “ Umutlar Solmasın”  Tiyatro oyunu Sabancı Kültür Merkezinde izleyicilerle buluştu.

Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan, Umut Sarıaslan'ın yazdığı, Ömer Konakçı'nın yönettiği tek perdelik tiyatro oyununu Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Ak Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan ile çok sayıda vatandaş izlerken, salonda yer kalmadı.

Bazı vatandaşların ayakta izledikleri tiyatro etkinliğinde, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı konu edilirken, alkolik bir babanın ailesi üzerinde yarattığı baskı ortamı sonrasında bir çocuğunun uyuşturucu batağına saplanması ve hayatını nasıl kaybettiği anlatıldı.

 “ Dünyayı güzellikler kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey” sloganıyla hayata geçirilen “Umutlar Solmasın “ adlı Tiyatro Oyununu başarıyla sahneleyen genç tiyatrocular, oyun bitiminde ayakta alkışlandı.

Anne ve babaların çocuk yetiştirirken dikkat etmesi gereken noktaları öne çıkartıp, aile ortamlarında sürekli baskı görüp boşluğa düşen gençlerin uyuşturucu batağına nasıl saplandıklarına ilişkin önemli mesajların verildiği “ Umutlar Solmasın” adlı tiyatro oyununu hem yöneten hemde başarılı oyunculuğuna bir yenisini daha ekleyen Ömer Konakçı, 1 saatlik gösterinin sonunda Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat başta olmak üzere oyunun sahnelenmesinde emeği geçenleri sahneye davet ederek, teşekkür etti.

Yeşilyurt Belediyesi olarak kültür, sanat ve sosyal projeleri desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, toplumu yakından ilgilendiren bir konuyu sahneye taşıyan Yeşilyurt  Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu ve Yönetmen Ömer Konakçı’yı kutlayıp tebrik etti.

POLAT " ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN AİLE HAYATI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR"

 “Umutlar Solmasın “ adlı tiyatro oyununda ailelere ve gençlere çok önemli mesajlar verildiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat “ Çocuklarımızın güzel bir geleceğe hazırlanması için öncelikle aile hayatı büyük önem taşımaktadır” dedi.

Genç tiyatrocuların başarılı sahne performansı sayesinde toplumun yakından ilgilendiren bir konunun çok iyi anlatıldığına vurgu yapan Başkan Polat “ Toplumumuzu yakından ilgilendiren çok önemli bir konuyu ele alındı,uyuşturucuyla mücadele anlamında İlçe Kaymakamımızla birlikte çalışmalarımız devam etmektedir.Malatyamızın genelinde Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte bağımlılıkla mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz.Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim geleceğimizdir, onlara sahip çıkmak hepimizin öncelikli görevidir.Çocuklarımızı esaret altına alıp, geleceklerini karartmak isteyen cani insanlarla mücadelemiz devam edecektir.Bu zararlı ve kötü alışkanlıkların hep karşısında olup, çocuklarımızın zehirlenmesine asla müsaade etmeyeceğiz.Böylesine kötü alışkanların sebeplerini ve sonuçlarını anlatan sanatsal faaliyetlere ihtiyacımız var, “ Umutlar Solmasın “ adlı oyunda bu konu çok iyi işlendi, bu tip tiyatro oyunlarının artması içinde daha fazla destek vereceğiz.Yeşilyurtu sadece bölgede değil, Türkiye’de örnek bir hale kavuşturmak istiyoruz, bunu hedeflerken kültür, sanat ve sosyal projeler bizim önceliğimiz olacaktır.” dedi.

Okul dönemlerinde boşluğa düşüp alkol ve uyuştucu tacirlerinin tuzağına düşen gençlerin yaşadıkları dramı anlatan tiyatro oyununda alınması gereken ciddi dersler olduğunu söyleyen Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ise yaptığı konuşmada aile kavramının önemine dikkat çekerken, anne ve babaların henüz küçük yaşlardaki çocuklarına hem davranış hemde onların sorunlarına çözüm bulma yolundaki hal ve hareketlerinin önemli olduğuna vurgu yaptı.  Günümüzde bazı gençlerin alkol ve uyuşturucu batağına saplanmasının öncelikle aile ortamında yaşadıkları gelişmelerden kaynaklandığını belirten Kaymakam Babahanoğlu, tiyatro oyununda bu durumun çok iyi anlatıldığını, özellikle anne ve babaların çocuk yetiştirirken çok dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizdi.

İlçe Kaymakamı Babahanoğlu, Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğuna hem seçtikleri konu hemde oyuncuların sahne performansından dolayı teşekkür etti.

“ TİYATRO FESTİVALİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ “

Yönetmen- Oyuncu Ömer Konakçı, kültür ve sanatsal etkinliklere sahip çıktığı için teşekkür ettiği Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’tan “Tiyatro Festivali” talebinde bulundu.

Malatya’da “Tiyatro Festivali “ yapılmasını isteyen Konakçı’nın talebine verdiği olumlu yanıtla oyunu izlemeye gelenler tarafından ayakta alkışlanan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat “  Tiyatro Festivalinin yapılması için Belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız fakat sizin çok çalışmanız gerekecek, biz sizi hep destekleyeceğiz yeterki siz çalışın ve mücadele edin” dedi. 

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, YEKSAM Yeşil Konak Öğrencileri tarafından el emeğiyle hazırlanan ve üzerinde Arapça Elif ve Vav harfi olan tabloyu tüm ekip adına Yönetmen Ömer Konakçı’ya hediye etti.

Bu arada Yeşilyurt Belediyesi Halk Eğitim Merkezinde 3 ay süreyle tiyatro eğitimi alan genç tiyatroculara kurs bitirme belgeleride oyunun sonunda takdim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 903
Bu Ay : 4701
Toplam : 4701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom