MAKSAT'tan Çakıra Ziyaret

Malatya Kültür Sanat Ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

MAKSAT'tan Çakıra Ziyaret Malatya Haber

Kısa adı MAKSAT olan derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kumtepe, Genel sanat Yönetmeni Ömer Konakçı ve üyelerin katıldığı ziyarette konuşan Başkan Kumtepe, “Bugün 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, dernek olarak tiyatroya çok önem veriyoruz. Bu anlamda Malatya’mızın yetiştirmiş olduğu genç yönetmeni Ömer Konakçı hocamızla çalışmanın gururunu yaşıyoruz. Malatya’ya kattıkları gerçekten takdire şayan çalışmalardır. Malatya’mıza ilk ve tek açık hava tiyatrosunu kazandırmanın yanında tiyatroya katılan öğrencilerine şans verdirterek bir istihdam alanı oluşturmuştur. Buda Malatya’mızda bir ilki yansıtmaktadır. Şuanda da kendisi ve yönetimimizle yapmış olduğumuz toplantının sonucu olan Malatya’mıza tiyatro festivali kazandırmak amacıyla büyükşehir belediyemize istişare ziyaret gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kumtepe ayrıca, derneklerinin amacının kültürü yaşatmak ve geçmişi günümüze taşıyarak bir adım ileri götürmek olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Bizler sizler gibi kültürümüze sahip çıkan kültürümüzü yaşatmak için çaba sarf eden iline katkı sağlamak için çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek olmaya devam edeceğiz. Yeni kurulun derneğinizin Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 213
Bu Ay : 6193
Toplam : 6193

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom