Spor Salonu Olmayan Spor Lisesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, spor salonu olmayan Malatya Spor Lisesi’ni Meclis gündemine getirdi.

Spor Salonu Olmayan Spor Lisesi Malatya Haber

Ağbaba, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya “Spor salonu olmayan spor lisesinin, Dünya’da başka örneği var mı?” diye sordu. 

65 bin metrekarelik bir alana sahip olan ve 2004-2005 eğitim öğretim yılında eğitime başlayan Spor Lisesi’nde kış aylarında öğrencilerin okulda spor yapamamalarının dikkat çektiğini belirten Ağbaba, pek çok öğrencinin spor yapmak için kilometrelerce uzaklıktaki kapalı spor salonlarına gitmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Bir spor lisesinde spor salonunun olmasını eleştiren Ağbaba, Malatya Spor Lisesi’ne 10 yıldır kapalı spor salonu yapılmamasını eleştirdi. 205 öğrencinin eğitim gördüğü okula spor salonu yapılmasını istedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "AKP döneminde hayatın her alanında olduğu gibi eğitimde de çarpıklıklar her gün yüzümüze çarpıyor. Türkiye’de sporun ve sporcuların geliştirilmesi amacıyla kurulduğu belirtilen spor lisesine spor salonu yapmamak ancak bu iktidardan beklenen bir davranıştır. Milli Eğitim Bakanlığı galiba sporun sadece bahar aylarında yapıldığını sanıyor. Bakanlık Malatya’da ki okula bir an önce kapalı spor salonu yaparak, öğrencilerin mağduriyetine son vermelidir” dedi.

Ağbaba’nın TBMM Başkanlığı’na Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek şunları sordu:

“Malatya Spor Lisesi’nin kapalı spor salonunun olmadığı doğru mudur? Doğru ise spor salonu olmayan spor lisesinin Dünya’da başka örneği var mıdır?

Malatya Spor Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler kış aylarında nerede spor yapmaktadır?
Kar, yağmur ve soğuk havalarda spor yapamayan öğrencilerin yarışmalarda başarılı olmalarını beklemek gerçekçi midir?

Okula spor salonunun yapılmaması, Bakanlığınız tarafından sporun sadece bahar aylarında yapılan bir etkinlik olarak görülmesinin sonucu mudur?

Malatya Spor Lisesi’ne kapalı spor salonu yapılması planlanmakta mıdır?

Ülke sporuna katkı sağlayan, milli ve manevi değerlerini yaşayan, yaşatan, uluslar arası spor etkinliklerinde ülkemizi başarıyla temsil edebilen bireyler yetiştirmek’ misyonuyla açıldığı belirtilen spor liselerinin başarı oranları nasıldır?

Türkiye genelinde kaç spor lisesi vardır? Bu liselerin kapalı ve açık spor salonu sayıları ne kadardır?”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 621
Bu Ay : 4065
Toplam : 4065

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom