Gürkan Asırlık Dedeyi Ziyaret Etti

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yaşlılar Haftası kapsamında asırlık dede Veysel Tomo’yu evinde ziyaret etti. Başkan Gürkan, Yaşlılar Haftası kapsamında yaptıkları ziyarette, Veysel Tomo’nun hatırını sormaya ve hayır dualarını almaya geldiklerini söyledi.

Gürkan Asırlık Dedeyi Ziyaret Etti Malatya Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mercan Sarı ve Kültür ve Sosyal İşler Danışmanı Kemal Deniz ile birlikte Yaşlılar Haftası kapsamında asırlık dede Veysel Tomo’yu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yaşlıların önemine değinerek, “Yaşlılarımızı, yaşlılar haftasına mahsus veya aya mahsus şeklinde değil de, yılın 365 günü hatırlamamız gerekiyor. Bu anlayışla hareket ediyoruz. Dünya çapında kutlanan Yaşlılar Haftası münasebetiyle bugün Battalgazi’nin en yaşlı simalarından Veysel Tomo'yu ziyaret ettik ve hayır dualarını istedik. Kendileri de hayır dualarını esirgemediler. Veysel dayı gençliğini çok sıkıntılı süreçte geçirmiş. 7 çocuğunu yetiştirmiş ve bugünde küçük evladının yanında kalmaktadır. Peygamber efendimiz (SAV) ben 3 kişiye acırım buyurmuştur. Biri varlıktan yokluğa düşmüş, diğeri cahillerin içerisinde kalan alim ve diğeri de annesi babası yanında yaşlanıp ta cennete giremeyen evlada buyurmuşlardır. Allah bizleri bu durumlara düşürmesin. Bugün bir asırlık Veysel Tomo, 100 küsür sene yaşamış ve evladı da geliniyle birlikte gayet güzel bir şekilde bakmaktalar. Bizler evladını da, gelinini de kutluyoruz. Veysel dayımıza da nice sağlıklı ömür diliyoruz. Bizlere de dualarını esirgememesini niyaz ediyoruz” dedi.

Asırlık dede Veysel Tomo ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hayat hikayesinden bazı örnekler paylaştı.

Ziyarette son olarak, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından yaşlılara saygı anısına asırlık dede Veysel Tomo’ya plaket ve hediye verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 816
Bu Ay : 14992
Toplam : 14992

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom