BBP'den Yazıcıoğlu Açıklaması

BBüyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümünde Malatya Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Malatya BBP il teşkilatı, olayın halen aydınlatılmadığını belirterek tepkilerini dile getirdiler.

BBP'den Yazıcıoğlu Açıklaması Malatya Haber

BBP Malatya İl Başkanlığı tarafından Malatya Adliye Binası önünde düzenlenen basın açıklamasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin şüphelerin halen giderilmediği ifade edildi. BBP Malatya İl Başkanı İbrahim İşleyen ile BBP Malatya Milletvekili aday adaylarının katıldığı açıklamada konuşan Turan Odabaşı, 25 Mart 2009 yılında gerçekleşen helikopter kazasında Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı. Yazıcıoğlu ile kazada hayatını kaybedenleri de rahmetle andıklarını belirten Odabaşı “Merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, milletine hizmet adına dağ taş, uzak yakın demeden mücadele ederken birileri bunlardan rahatsız olmuştur. Bunu engellemek adına tehditler ikazlar yapılmıştır. Buna karşın merhum genel başkanımız hak yolunda taviz vermeden dosdoğru yürümeye devam etmiştir. 28 Şubat darbesine karşı halkı ve davası için göğsünü siper etmiştir. Tehditler yine devam etmiştir. Yazıcıoğlu’nu durduramayacağını anlayan derin odaklar suikast düzenlemişler ve merhum genel başkanımızı şehit etmişlerdir. Sonuç itibariyle aylarca sıkı takip sonucu şer odakları güç birliği yaparak helikopteri düşürerek Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 arkadaşımızı şehit etmişlerdir”dedi.

Yaşanan üzücü olayın üzerinden 6 yıl geçtiğini ve suikast olarak düşündükleri kazayla ilgili henüz tatmin edici bir bilginin sunulmadığını savunan Odabaşı, “Şahadetinin 6. yılında failler bulunamamıştır. Mevcut İktidarın da helikopterin düşürülmesinde sorumlu olduğunun düşünülmesi kuvvetle muhtemeldir. Muhsin Yazıcıoğlu öldürülmeseydi ne PKK terör örgütü ile masaya oturabilir ne özellikle konuşabilir ne bayrağımızı indirebilelerdi. 6 yıl dönümünde şehit liderimizi Muhsin Yazıcıoğlu muhabbetle anar Allah'tan rahmet dilerim” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 120
Bu Ay : 1688
Toplam : 1688

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom