YURT-KUR'dan Sinema Günleri

YURT-KUR Malatya Bölge Müdürlüğü Çanakkale Zaferinin 100 yılı etkinlikleri kapsamında sinema günleri düzenleyecek.

YURT-KUR'dan Sinema Günleri Malatya Haber

YURT-KUR Malatya Bölge Müdürlüğü yurtlarında barınan öğrencilerin tarih bilincini geliştirmek, milli ve manevi değerlere bakışında farkındalık oluşturmak ve yüreklerine vatan sevgisini yerleştirmek amacıyla Çanakkale Zaferinin 100 yılı etkinlikleri kapsamında sinema günleri düzenlenecek.

YURT-KUR Bölge Müdürlüğü binasında basın açıklaması yapan Bölge Müdür Vekili Halil Karaman, “Kurumumuz yurtlarında barınan öğrencilerin tarih bilincini geliştirmek, milli ve manevi değerlere bakışında farkındalık oluşturmak, yüreklerine vatan sevgisini yerleştirmek amacıyla Çanakkale Zaferinin 100 yılı etkinlikleri kapsamında YURTKUR sinema günleri düzenlenecektir” ifadelerini kullandı.

Karaman, etkinlikler kapsamında YURT-KUR Malatya Bölge Müdürlüğü’ne bağlı merkez yurtlarda barınan öğrencilerinin 27 Mart 2015 günün akşam 18.30’da Yeşil Sinema salonunda “Son Mektup” isimli sinema filmini izleyeceklerini söyledi.

Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Tunceli illerini kapsayan yurtlarda liderlik seminerlerinin de verildiğini belirten Bölge Müdürü Karaman, liderlik seminerinin içeriğinin “Stres, kaygı ve öfke yönetimi, kalbin fethi ve güven, teknoloji ve internet bağımlılığı, haz ve hız, empati yoksunluğu, içimdeki büyük hazine” gibi başlıklardan oluştuğunu kaydetti.

Karaman, YURTKUR Malatya Bölge Müdürlüğü hizmet binasının 30 Nisan tarihinde çevreyolu Fatih Lisesi yanına taşınacağını belirtti.

Malatya’da ciddi anlamda yurt sorunu yaşanmadığını söyleyen Karaman, bu yıl kiralama yoluyla yurtlar açtıklarını, yürüttükleri çalışmalarla yaşanan sorunların yeni eğitim ve öğretim döneminde tamamen ortadan kaldırılacağını ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 438
Bu Ay : 2922
Toplam : 2922

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom