250 Kişi İstihdam Edilecek

Çalışma ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğü İle CMC İletişim Bilgisayar ve Danışmanlık arasında 2015 yılı içinde ‘Aktif İşgücü Hizmetleri Kapsamında İşbirliği’ yöntemi ile 250 kişilik Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi (Müşteri Asistanı) mesleğinde kurs düzenlenecek.

250 Kişi İstihdam Edilecek Malatya Haber

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nde, İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman ve CMC İnsan Kaynakları Direktörü Özhan Öner arasında imzalanan protokole göre 2015 yılında İŞKUR’a kayıtlı 18-35 yaş arası, lise mezunu, diksiyonu düzgün ve bilgisayar kullanabilen iş arayanlar arasından seçilecek işsizler CMC’de 232 saat (29 iş günü) eğiticiler nezaretinde çağrı merkezi müşteri temsilcisi mesleğinde eğitim görecek. Kursta başarılı olanların yüzde 51’i ise daha sonra işletmede en az 120 gün istihdam edilecek.

Protokol sırasında konuşan İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, CMC ile 2014 yılında 10 proje 2015 ve yılında 2 proje olmak üzere toplamda 12 proje uyguladıklarını belirterek 350 işsizin iş imkanı bulduğunu belirtti. İmzalanan bu protokol ile de 2015 yılı sonuna kadar 250 işsize iş imkanı sağlayacaklarını belirten Toman, “Mesleği olmayan veya mesleğinde iş bulamayan İş arayan geçlerimiz İl Müdürlüğümüze Müracaat ederek bu Kurs Projelerinden istifade ederek ham meslek sahibi olacaklar, hem de iş imkanı bulacaklardır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 883
Bu Ay : 2451
Toplam : 2451

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom