Aksaklık Nedeniyle Tepki Aldı

Malatya’da Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak geçici işçilerin seçimlerinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle, başvuruda bululanlar, tepki gösterdi.

Aksaklık Nedeniyle Tepki Aldı Malatya Haber

Kurum bünyesinde fidan dikiminde 6 ay boyunca çalıştırılmak üzere alınacak mevsimlik işçilerin bugün seçimleri vardı. Organizasyon eksikliği yüzünden, yağmur altında saatlerce bekleyen işçiler, kurum yetkililerine sitemde bulundular.

İş başvuruları sırasında yaşanan izdihamlar genellikle işe alınacak kişi sayısının az, başvuru sayısının çok olmasından kaynaklanırdı, ancak bu kez ise durum farklı. Yağmur altında bekleyen yüzlerce kişi Orman İşletme Müdürlüğü’nde mevsimlik işçi olarak işe alınmayı bekliyor ama bu kez şikâyetler organizasyon eksikliğinden ve müdürlük çalışanlarının iş başvurusuna gelenlere gösterilen tavırdan kaynaklanıyor.

İş başvurusuna gelenler yağmurun altında saatlerdir bekletildiklerini ve çalışanların kendilerine insan gibi davranmadıklarını iddia etti. Başvuru yaptıklarına pişman olduklarını belirten işçiler, “Kalabalık olacağı biliniyordu. Bu organizasyonu daha düzenli olarak kapalı ve büyük bir yerde yapılabilirdi” şeklinde konuştular.

Başvuru sırasında kalabalık içerisinde fenalaşan bir bayana ise 112 Acil servis ekipleri müdahale etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 848
Bu Ay : 3332
Toplam : 3332

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom