TES-İŞ Sendikasından DSİ Eylemi

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) üyeleri, Devlet Su İşleri 92. Bölge Müdürlüğü’nün yerine göz dikildiği iddiasında bulunarak eylem yaptı.

TES-İŞ Sendikasından DSİ Eylemi Malatya Haber

Sendika adına konuşan Halife Nacar, DSİ’nin barajların gözetleme kulesi, çiftçinin can damarı ve sulamanın beyni olduğunu belirterek çiftçinin ayakta kalması adına olmazsa olmazlardan biri olduğunu söyledi.

DSİ’nin kurulduğu günden bu yana aynı yerde hizmet verdiğini belirten Nacar, Battalgazi Belediyesi’nin bu alanı almak için çalışmalar yaptığını dile getirdi. Nacar, siyasi iktidarın gücünün kullanılarak ve çalışan personelin fikrinin alınmadan ben yaptım oldu mantığı ile çalışma yapıldığını söyleyerek yeni DSİ binası yapılmadan binalarına bir çivi dahi  çaktırmayacaklarını söyledi. Milletvekili aday adaylarına da söyleyecek bir çift sözlerinini olduğunu ifade eden Nacar, “Hükümetin aldığı kararlara saygı duyuyoruz ancak bizi mağdur etmeye kimseye hakkı yoktur. Sayın Milletvekilleri, Battalgazi Belediyesi yetkilileri gelin oturup çözüm bulalım” dedi.

Nacar, DSİ ailesini kimsenin görmezden gelmeye hakkının olmadığının altını çizdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 301
Bu Ay : 819
Toplam : 819

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom