Donmak Üzereyken Kurtarıldılar

Adıyaman’ın Sincik İlçesi Geçitli mezrasında yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuk nedeniyle yolda kalan bir araçtaki vatandaşlar, Malatya Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekibi tarafından kurtarıldı.

Donmak Üzereyken Kurtarıldılar Bölge

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ile Sincik Kaymakamı Tunahan Efendioğlu’nun yardım talebi üzerine harekete geçen Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 8 saatlik çalışmayla gece yarısı araçta mahsur kalan vatandaşlara ulaşarak kurtardı.

MALATYA’DA 106 MAHALLE YOLU KAPANDI

Cuma günü başlayıp Cumartesi ve Pazar günleri etkili olan kar yağışı, Malatya genelinde 106 mahalle yolunu ulaşıma kapatırken, kapanan mahalle yollarının toplam uzunluğu 1.500 km’yi aştı. Kar yağışı ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait karla mücadele ekipleri tuzlama ve yol açma çalışmalarına başladı. Malatya genelinde karla mücadele çalışmaları sürerken, Adıyaman Valisinden gelen yardım talebi üzerine, Adıyaman’ın Sincik İlçesine bir ekip gönderildi.

21 Mart Cumartesi günü Adıyaman’ın Sincik İlçesine bağlı Geçitli mezrasında yolda kalan bir araç içerisindeki yolcuların mahsur kaldığını belirten Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden yardım istedi. Harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, saat 16.00 sularında başladıkları kurtarma operasyonunda, saat 00.30 sularında yolculara donmak üzereyken ulaştı.

MALATYA’YA GETİRİLDİLER

Malatya’dan Adıyaman’a giden İbrahim Aysöndü yönetimindeki 02 ZA 584 plakalı yolcu minibüsü, içindeki Niyazi Ülker, Hüseyin Çavuş, İsmet Ünal ve Remziye Gencer ile Malatya’ya getirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığına bağlı İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğü ekipleri 3 iş makinesi ile birlikte yolcuları kurtarırken, karla mücadelenin yanı sıra dondurucu soğuk ve yoğun sise karşı amansız bir mücadele verdi.


MAZOT DONDU, ARAÇ BUZ TUTTU

12 saat kurtarılmayı beklediklerini belirten araç şoförü İbrahim Aysöndü, “Aracın mazotu dondu. Ölümün soğuk yüzünü gördük. Bir saat daha geç gelselerdi burada ölebilirdik. Acil çağrıya kulak verip bizi kurtarmaya gelen Malatya Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar yağmasıyla birlikte Malatya’nın her noktasında harekete geçerek vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için 24 saat aralıksız çalışıyor. Malatya merkezi başta olmak üzere bütün yolları açık tutmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi, ulaşıma kapanan 106 kırsal mahallenin yolunu açmak için çaba gösteriyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 216
Bu Ay : 5410
Toplam : 5410

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom