Polat, Barış Gönüllüleriyle Bir Araya Geldi

Milli Birlik-Kardeşlik Projesi ve Çözüm Sürecine destek vermek amacıyla İstanbul’dan yola çıkarak şehir şehir dolaşan Barış Treni aktivistleriyle Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Şahin Tepesi Sosyal Tesislerinde bir araya geldi.

Polat, Barış Gönüllüleriyle Bir Araya Geldi Malatya Haber

Barışa Bak Derneği'nin organize ettiği ve içinde bir çok barış gönüllüsünün içinde bulunduğu Barış Treni İstanbul'dan yola çıkarak İzmit, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Sivas’tan sonra sekizinci molasını Malatya'da vermişti.
Malatya Tren Garında coşkulu bir kalabalık tarafından çiçekle karşılanan Barış Treni Gönülleri gün boyunca çeşitli etkinliklere katılırken, akşamda Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile Şahin Tepesi Sosyal Tesisleri'nde buluştular.

Barış Gönüllerini Yeşilyurt İlçesindeki Şahin Tepesinde ağırlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, konuklarıyla tek tek ilgilendi ve sohbet etti.

Malatya’da çok iyi ağırlandıkları için mutlu olduklarını ifade eden Barış Treni Platform Sözcüsü Cengiz Ağhan, Malatya’nın Barışa verdiği desteğin hiç unutulmayacağını belirtti.

Barış Treni ekibini gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür eden Cengiz Ağhan “Barış Treninin sekizinci durağı Malatya oldu. Malatya Tren Garına girdiğimiz anda Mülki İdare Amirleri, Sivil Toplum Kuruşlarının temsilcileri, Belediye Yetkilileri ve halkın gösterdiği ilgi ve alaka bizi motive etti ve enerjimizin yerine gelmesini sağladı. Bizi çok iyi karşılayan ve ağırlayan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. Malatya’nın Barış sürecine verdiği destek hiç unutulmayacaktır, buradan Diyarbakır’a sizlerin selamını götüreceğiz” dedi.

Barış Treni Gönüllülerin verdiği mücadeleye saygı duyduğunu ve desteklediğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, barışa tüm kesimlerin destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Çözüm sürecine destek vermek için İstanbul’dan yola çıkarak Malatya’ya kadar gelen Barış Treni gönüllerini Malatya’da ağırladıkları için mutlu olduklarını söyleyen Hacı Uğur Polat, “Barışa hepimizin ses ve destek vermesi gerekmektedir. Devletimizin irade ortaya koyması, barış için çaba harcaması ve bunun üzerine çözüm sürecinin üzerine iradeli bir şekilde devam etmesi hepimiz için önemlidir. Asıl önemli nokta ise çözüm süreci için atılan adımlara sivil inisiyatif ve sivil gücün sahip çıkması, desteklemesidir. Hükümetler karar alır bu kararların asıl uygulayıcısı olan halktır, millettir, vatandaşlardır. Bu açıdan bakılacak olursa Barış Treni ekibi olarak sizin bu iradenize saygı duyuyorum. Sizi burada ağırlamaktan mutlu olduk “ dedi.

Barış Treninde yer alan aktivistler ve barış gönülleri, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile bol bol fotoğraf çektirirken, gösterilen yakınlıktan dolayı teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 83
Bu Ay : 3640
Toplam : 3640

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom