Semerkand Vakfı Fidan Dikti

Semerkand Malatya Vakfına bağlı Müniged (Malatya Üniversiteli Gençlik Derneği) Gençlik Spor Bakanlığı GPDP ile ortaklaşa yürütülen "Şanlı Tarihimize Yolculuk" Projesi kapsamında, Çanakkale haftası münasebetiyle fidan dikimi gerçekleştirdi.

Semerkand Vakfı Fidan Dikti Malatya Haber

Dikim alanının ve fidanların Malatya Orman teşkilatıi tarafından karşılandığı etkinliğe birçok Semerkand sevdalısı ve üniversite öğrencisi katıldı.

Fidan dikiminde konuşan Semerkand Malatya Vakıf Başkanı Ali Birgin, “Allah Resulu (Sav) “Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz” diye buyurmuştur. Peygamber Efendimiz (sav)'in bu sünnetini her fırsatta gençlerimizle beraber gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Gençlerimiz bu sünneti yaşatmak için ellerinden geleni yapıyorlar Allah hepsinden razı olsun. Bugünün 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü olması da bizler için ayrı bir önem teşkil ediyor. Dini Mübini, alemi İslami korumak için cephelere giden 15 yaşındaki genç ama yüreği büyük delikanlılarda tıpkı burada dikilen fidanlar gibidir. Türkiye’nin İslam coğrafyasının umudu olması Çanakkale’de 15 yaşındaki gençlerin şehit olmasıyla olmuştur. Rabbim bu cennet vatanı sahipsiz bırakmasın” diye konuştu.
Konuşmaların ardından fidan dikimine geçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 577
Bu Ay : 4603
Toplam : 4603

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom