Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Kutlaması

Malatya’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü kutlamaları Şehitlikteki törenin ardından Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam etti.

Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Kutlaması Malatya Haber

Buradaki programda söz alan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, “Bugün, bir daha dönmemek üzere giden kınalı kuzuları, tarihin yazdığı en şerefli kahramanları yâd ederek Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını kutlamak ve yurdu yaşatmak için can veren aziz şehitlerimizi saygı ile anmak üzere tüm yurtta tek vücut olduğumuz gündür” dedi.
100 yıl önce bugün Çanakkale’nin asla geçilmeyeceğini ve al bayrağın esir edilemeyeceğini herkesin gördüğünü belirten Vali Kamçı, şöyle devam etti:

”Aziz vatanın ebediyen parçalanmayacağını bütün dünyaya kabul ettirdiğimiz gündür. Çanakkale Zaferi, milletimizi bir beden bir baş edecek, devletimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak kodları bünyesinde barındırmaktadır. Çünkü Çanakkale’de Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i’ ile necip milletimiz bir bütün olarak mücadele vermiştir. Çanakkale, “Vatan, Millet, Din ve Namus” söz konusu olduğunda aidiyetlerin hiçbir önemi olmadığının en güzel örneğidir. Çanakkale toprağında yan yana yatan şehitler birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bu milletin mayası olduğunun muazzam bir ifadesidir.”

Kongre ve Kültüre Merkezi’nde düzenlenen törende şehit aileleri adına günün anlam ve önemini belirten konuşmanın, Türkiye Harp Malulü, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Duran Şahin’de bir konuşma yaparken, Kazım Karabekir Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Emin Öner tarafından da “Çanakkale Şehitlerine’’ adlı şiir okundu. Buradaki tören Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi’nin koordinesinde müzik dinletisi ile son buldu.
Programın ardından Vali Kamçı, şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verdi. Yemeğe 2. Ordu Komutanı Adem Huduti ile birlikte birçok protokol üyesi ve daire müdürleri de katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 216
Bu Ay : 216
Toplam : 216

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom