Vatandaşa "Çanakkale Menüsü" İkram Edildi

“18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma” günü dolayısıyla Malatya’da vatandaşlara “Çanakkale Menüsü” ikram edildi.

Vatandaşa Malatya Haber

Soykan Parkı alanında düzenlenen ve yoğun bir ilgi gören programa, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin başkanları ve gençlik temsilcileri de katıldı.

Programda konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, 100 yıl önce bugünün huzurunun temellerinin atıldığını söyleyerek, Çanakkale, Sakarya ve Anadolu’nun dört bir yanında verilen şehitlerin bu ülkede huzurlu bir yaşam için canlarını verdiklerini söyledi.

Kahtalı, “Bugün ülkemizde birlik ve beraberliğimizi farklı renklerde, farklı kavimlerde, farklı dillerdeki kardeşlerimizle el ele vererek bunu zenginlik bilerek ve birbirimizi ötekileştirmeden yaşamımızı sürdürme gayreti içinde olmamız gerekiyor” dedi.

Yurdun dört bir yanından gelerek Çanakkale’de şehit olmuş bütün şehitleri minnetle andıklarını ve bugünleri bizlere hazırladıkları için onlara borçlu olduğumuzu ifade eden Kâhtalı, “ Programı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlara Çanakkale Menüsü olan üzüm hoşafı ve ekmek ikram edilirken aynı zamanda Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiiri de vatandaşlara dağıtıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 18
Bu Ay : 2502
Toplam : 2502

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom