Ah Halepçe Konferansı

Yeşilyurt Belediyesi 16 Mart 1988 yılında Irak'ın Halepçe kentinde yaşanan ve binlerce masum insanın can verdiği katliamı konu alan “Ah Halepçe” konulu konferans bir düzenliyor.

Ah Halepçe Konferansı Malatya Haber

Yarın saat 18.00'de Büyükşehir Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek “Ah Halepçe” konulu konferansa, Halepçe Belediye Başkanı H. Kerem Muhammed katılıyor.

Panel Moderatörlüğünü TRT Kurdi Genel Koordinatörü Mustafa Ekici’nin yapacağı konferansa konuşmacı olarak Belediye Başkanı H. Kerem Muhammed, AK Parti Eski Milletvekili Abdurrahman Kurt, Araştırmacı Yazar Muhsin Kızılkaya ve Araştırmacı Yazar Orhan Miroğlu katılacak.

Panel hakkında bir değerlendirme yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Halepçe Katliamı'nın yarattığı toplumsal travmanın izleri kolay kolay silinmeyecek. Bu yaranın acısını dindirmek mümkün değil, ama yaraların sarılması ve bir daha yaşanmaması için bir ve beraber olacağız, geçmişimizde ders alacağız. Tüm dünyanın bizleri yok etmek istediği Çanakkale'de gösterdiğimiz tarihi direnişi Yeni Türkiye'de yeryüzünde ki mazlumlar için gösterecek ve mazlumların sesi olacağız. Sayın Başbakanımızın söylediği gibi Halepçe'ye ağıt yakanlarla Çanakkale şehitlerine Fatiha okuyanlar bir ve bu beraberliği Allah'ın izni ile kimse bozamayacak” dedi.

Başkan Polat, Halepçe’de suçsuz günahsız bir şekilde binlerce insan can verdiğini dile getirerek, Halepçe'de yaşanan insanlık dramının 27. yıldönümü anısına Halepçeyi anlamak ve anlatmak maksadıyla düzenlenen konferansa tüm Malatya halkını ve basın mensuplarını davet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 55
Bu Ay : 2599
Toplam : 2599

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom