Üniversitede Halepçe Gerginliği

İnönü Üniversitesi’nde Halepçe katliamı nedeniyle yürüyüş yapmak isteyen Yurtsever öğrenci grubuyla polis arasında arbede çıktı.

Üniversitede Halepçe Gerginliği Malatya Haber

Üniversite kampüsündeki kütüphane önünde toplanan bir grup öğrenci, Halepçe katliamının yıldönümü dolayısıyla yürüyüş ve basın açıklaması yapmak istedi. Ancak güvenlik güçleri, yürüyüşün yasal olmaması nedeniyle öğrencilere izin vermedi. Uzun süre polisle görüşen öğrenciler, kol kola girip güvenlik barikatını yıkmak istedi. Bu sırada çıkan arbedede Çevik Kuvvet polisleri gruba müdahale edince ortalık bir anda karıştı. Grup biber gazı ile dağıtılırken, içeri kaçan eylemciler kütüphanenin arkasından çıkınca polis ekipleri bu defa buraya yöneldi. Bu sırada meydanda bulunan kaldırım taşlarını polise atan grup, bir süre oturma eylemi yaptı.

Polis yetkilileri, grubun temsilcileri ile görüşerek yaptıkları eylemin yasal olmadığını ve dağılmaları yönünde ikazda bulunurken bazı eylemciler polis müdürlerine hakaret etti. Bir süre burada sessizce bekleyen grup daha sonra gruplar halinde alandan ayrılarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne girdi. Burada tekrar bir araya gelen grup fakülteyi işgal ederek slogan atmaya başladı. Eylem nedeniyle fakültede derslere ara verilirken fakülteyi kuşatan polis ekipleri, bu eylemin suç olduğunu belirterek grubun dağılmasını istedi.

Grup, yaptıkları basın açıklaması ile fakülte işgali eylemlerine son verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 366
Bu Ay : 5560
Toplam : 5560

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom