Malatya'da Zabıta Denetimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, sorumlu oldukları bölgelerde kaldırım işgallerine ve seyyar satıcılara yönelik denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Malatya'da Zabıta Denetimi Malatya Asayiş

Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, sorumlu oldukları bölgelerde geçtiğimiz şubat ayı içerisinde 3 bin 352 işyerini denetlerken, denetimler sırasında kurallara uymayan 103 işyeri hakkında ihtar tutanağı düzenledi.

Yol ve kaldırım işgallerine karşı yapılan denetimlerde; işyerleri tarafından yaya yoluna bırakılan malzemeler kaldırılırken; uyarı ve ihtarlara uymayarak, yaya yolunu işgal etmeye devam den 39 işyerine ise Kabahatler Kanunu kapsamında cezai müeyyide uygulandığı belirtildi.

SEYYAR DENETİMİ

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı kayıt dışı faaliyet gösteren seyyar satıcılarla ilgili de denetimlerini sürdürüyor. Yapılan denetimlerde 68 seyyar satıcı için gerekli yasal işlemlerin yapıldığı kaydedildi.

Denetimlerin sıkı bir şekilde devam edeceği belirtilerek, esnaf ve vatandaşların kurallara uymaları, aksi taktirde cezai müeyyidelerin uygulanacağı hatırlatıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 187
Bu Ay : 1716
Toplam : 1716

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom