Çanakkale İman ve İnancın Zaferidir

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, imanın ve inancın mermiye, topa ve gelişmiş savaş gemilerine tavizsiz duruşunun simgesi olan Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı anısına bir mesaj yayınladı.

Çanakkale İman ve İnancın Zaferidir Malatya Kültür-Sanat

Başkan Polat'ın mesajı şöyle:

"Çanakkale zaferi, hiç kuşkusuz sonuçları itibarıyla tarihin akışını ve her şeyden önemlisi Türk ulusunun kaderini değiştiren çok önemli bir başarıdır. Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.
Çanakkale’de kazanılan zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci kurtuluş savaşında da meşale olmuş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz nihai zafere ulaşmıştır. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal topraklara aynı şuurla sahip çıkarak, korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle, asil kanlarını bu topraklara akıtarak, hakka ulaşan bütün aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum" dedi.

“BİR DESTANDIR ÇANAKKALE” KONULU KONFERANSA DAVET

Başkan Polat mesajında günün anısına "Yeşilyurt KitapYURDU" Projesi kapsamında 17 Mart 2015 Salı Günü Kongre ve Kültür Merkezinde Saat: 18.30’da Araştırmacı Yazar Vehbi Vakkasoğlu tarafından "Bir Destandır Çanakkale" konulu konferansa davet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 19
Bu Ay : 1872
Toplam : 1872

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom