Büyükşehirden Trambüs Açıklaması

Dün test sürüşü sırasında içerisinde yolcuların bulunduğu bir sırada alev alan ve sonrasında kullanılamaz hale gelen trambüs yangını ile ilgili açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, her türlü ihtimalin titizlikle değerlendirildiğini bildirdi.

Büyükşehirden Trambüs Açıklaması Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 15 Mart Pazar günü saat 22.25 sularında 4407’nolu trambüsün İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi durağında henüz belirlenemeyen bir nedenle yanmaya başladığı belirtilerek, “Yangın başlar başlamaz araç kaptanımız yolcularımızı ivedilikle tahliye etmiştir. Meydana gelen olayda herhangi bir yaralanma veya can kaybı olmamıştır. Herhangi bir vatandaşımızın zarar görmemesi bizim için teselli vesilesi olmuştur” denildi.

Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekiplerinin yangın mahallinde gerekli incelemeleri özenle yaptığı belirtilen açıklamada, adli ve idari soruşturma sürecinin devam ettiği ve her türlü ihtimalin titizlikle değerlendirildiği ifade edildi.
Trambüs yangınının çıkış nedenleri ile ilgili geniş çaplı araştırma yapmak üzere bir komisyon oluşturulduğu belirtilen açıklamada, “Komisyonumuz, uluslararası bağımsız kuruluşlar, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı uzmanları, saygın ve alanlarında otorite olan bilim adamlarımızdan teknik destek alarak olayın aydınlatılması için yoğun bir çalışma başlatmıştır. Yapılmaya başlanan inceleme ve soruşturmaların sonucu oluşacak teknik rapor, şeffaflık çerçevesinde saygıdeğer kamuoyu ile paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, yanan aracın garanti kapsamında olduğu belirtilerek, oluşan zarar da büyükşehir belediyesinin herhangi bir maddi kaybının söz konusu olmadığı ifade edildi. Açıklama, “Bir vatandaşımızın burnunun dahi kanamamış olması bizim için her şeyden daha önemlidir” ifadeleriyle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 18
Bu Ay : 2502
Toplam : 2502

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom