Kuzu Yarışması Müracaatları Başladı

Bu yıl 5 Nisan’da Malatya’da yapılacak olan kuzu yarışması için müracaatlar başladı.

Kuzu Yarışması Müracaatları Başladı Malatya Kültür-Sanat

Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, bu yıl 5. En Güzel Kuzu Yarışması’nı yapacaklarını ve müracaatlarının başladığını söyledi.

Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’nin de katkılarını sunduğu ‘5. En Güz Kuzu Yarışması’ elemelerinin 12 Mart itibari ile başladığını belirten İhsan Akın, 25 Mart’a kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüklerine müracaatların devam edeceğini dile getirdi.

Bu süre içerisinde değerlendirmelerin ilçe müdürlüklerindeki teknik elemanlar tarafından yapılacağını söyleyen Akın, 25 Mart’tan sonra finale kalanların ise 5 Nisan 2015 Pazar günü saat 11.00’de juri önüne çıkacağını söyledi. Finalde 25 kuzunun birincilik için yarışacağını kaydeden Akın, “Biz bu yarışmayı geleneksel hale getirdik. Çünkü kuzu yetiştiricilerimiz bizim için çok önemli. Aslında kuzularımızın hepsi bizim için birinci ama bu yarışma ile kuzu yetiştiricilerimizin daha iyi kuzuları yetiştirebilmesi adına bir farkındalığının oluşturulması gayretindeyiz. Üreticilerimizin daha fazla desteklenmesi adına böyle bir böyle bir yarışmayı düzenliyoruz” dedi.

Akın, tüm Malatyalıları ve il dışındaki üreticileri bu etkinliklerine davetli olduklarını belirterek “Ben şimdiden programın hayırlı olmasını diliyor herkesi kuzu yarışmamıza bekliyorum. Özellikle hayvanları görmeyen küçük çocuklarımızın orada gelip bu kuzuları sevmesi kucaklaması imkanından faydalanması adına güzel bir program olduğunu ve güzel bir yarışma olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda herkesi programa bekliyoruz” diye konuştu.

Akın, yarışmada birinci olan kuzu yetiştiricisine tam, ikinciye yarım, üçüncüye ise çeyrek altın takdim edileceğini, ayrıca finale kalan tüm üreticilere hediye çeki ve katılım belgesi ile yem verileceğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 893
Bu Ay : 2461
Toplam : 2461

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom