Deprem ve Yangın Tatbikatı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı öğrenci ve vatandaşlara yönelik eğitim ve tatbikat çalışmalarına devam ediyor.

Deprem ve Yangın Tatbikatı Yapıldı Malatya Haber

Olası yangın ve doğal afet durumlarına karşı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında yangın ve deprem tatbikatları gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli tarafından Fırat İlköğretim Okulu, Yeşiltepe Altın Adamlar Ana Okulu, Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi, Kazım Karabekir, Yusuf Kenan Anadolu Lisesi ve Malatya Gazi Anadolu Lisesi’nde yangın ve deprem tatbikatları gerçekleştirildi.

Temsili yangınların çıkarıldığı tatbikatlarda, öğretmen ve öğrencilere yangın anında neler yapılması gerektiği anlatılarak, yangın söndürme cihazların kullanımı ve işlevleri de uygulamalı olarak gösterildi. Tatbikatlar sırasında ayrıca deprem anında da yapılması gerekenler ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından eğitim ve tatbikat çalışmaların rutin bir şekilde devam edeceği belirtildi.

Yangın ve Deprem Semineri

Büyükşehir İtfaiye personeli Sivil Savunma Haftası nedeniyle Fatma Aliye IMKB Anadolu Kız Lisesi’nde ‘Yangın ve Deprem’ konulu bir seminer verildi. Okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde; evde, okulda, araçta ve doğada karşılaşacakları yangınlarda ne yapmaları gerektiği anlatılarak, deprem ve yangın öncesi alınması gereken önlemler konusunda uyarıldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 565
Bu Ay : 7711
Toplam : 7711

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom