Organize Sanayide 250 Fidan Diktiler

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Malatya İnsani Yardım Derneği (İHH) işbirliği ile Malatya’da 1. Organize Sanayi Bölgesi Ağaçlandırma Alanı'nda fidan dikimi gerçekleştirildi.

Organize Sanayide 250 Fidan Diktiler Malatya Haber

 Fidan dikiminde Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengül, 1.OSB. Müdürü Remzi Yaşar, ANATEKS Grubu GAP Tekstil Genel Müdürü Ali Cüreoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Müdürlük Yetkilileri ve öğretmenleri ile Malatya Orman İşletme Müdürlüğü elemanları ile İHH Başkanı Ömer Derin ile dernek yetkilileri de yer aldılar.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şengül’ün konuşmasının ardından söz alan İl Müdürü Taş ve Dernek Başkanı Derin konuşmalarında aralarında bir protokol imzaladıklarını ve bu protokol çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirttiler.

Vali Süleyman Kamçı da fidan dikimi öncesi yaptığı konuşmada, “Bugün, yurdumuzun bereketli topraklarını fidanlarla süslemek ve Malatya’mızın yarınlarına yemyeşil bir miras bırakmak için toplanmış bulunuyoruz. Bu güzel etkinliği, aziz milletimizin fidanları olan sevgili çocuklarımızla birlikte gerçekleştirmekten mutluluk duyduğumu da özellikle belirtmek istiyorum. Birazdan dikilecek olan her fidanın cennet vatanımızı taçlandıracağına inandığım gibi burada bulunan çocuklarımızın da gelecekte milletimizin gurur vesilesi olacağına gönülden inanıyorum” dedi.

“Unutmayalım ki, milletimizin birliği, ülkemizin bütünlüğü ve aydınlık yarınları ancak çocuklarımıza sahip çıkmamız ve onları değerlerine sadık olarak yetiştirmemizle mümkündür” diyen Kamçı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hayata çocukların gözleriyle masumca ve sevgiyle baktığımızda, oyun oynayan çocuklar gibi hayatı dostça ve kardeşçe yaşadığımızda akan kanların, süzülen gözyaşlarının dindiğini hayretle göreceğiz. Çocukların sinesinde kocaman bir yürek bulunduğunu ve o yürekte bütün insanlığa yer olduğunu ibretle müşahede edeceğiz.

Bugün, birlikte büyüyeceğiniz fidanları coşkuyla dikeceksiniz ve doğaya sunduğunuz katkıyla pek çok büyüğünüze örnek olacaksınız. Sevginin yurt toprağına nasıl katık edileceğini bütün büyüklerinize göstereceksiniz. Onun için bugün her zamankinden daha kıymetli olduğunuzu belirterek hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyor, sağlıklı ve mutlu bir gelecek diliyorum.”

Çocukların protokol üyeleri ve öğretmenleri ile birlikte büyük bir mutluluk içerisinde fidanları dikmeden önce ANATEKS Grubu GAP Tekstil Genel Müdürlüğü'nce kendilerine kumanya ikram edildi. Kumanya dağıtımına Vali Kamçı’da katıldı. Kumanya dağıtımının tamamlanmasında sonra çocuklarla birlikte piknik ortamında bol bol sohbet eden ve çocuklarla yakından ilgilenen Vali Kamçı Malatya Orman İşletme Müdürlüğü'nce dağıtılan fidanları çocuklarla birlikte dikerek kendilerinin de bu fidanlarla birlikte büyüyeceğini belirtti.

Bu arada Basın mensupları ile sohbet eden Vali Kamçı’ya gazeteci Vahap Kaygusuz tarafından çiğdem çiçeği hediye ederek çobanların bu çiçek ile fala baktıklarını ve bunu nasıl yaptıklarını anlattı.

Vali Kamçı, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurtlarında kalan 140 çocuk ve etkinliğe katılanlar tarafından 250 fidanın toprağa dikilmesinin ardından çocuklara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 13
Bu Ay : 3457
Toplam : 3457

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom