Organize Sanayi Yeşillenecek

Malatya Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD)’ın öncülüğünde 1 ve 2.’inci Organize Sanayi Bölgeleri ağaçlandırılacak.

Organize Sanayi Yeşillenecek Malatya Haber

 MASİAD ve Malatya Orman İşletme Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında bugün protokoller imzalandı. MASİAD binasında düzenlenen törende konuşan MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, 1. ve 2.Organize Sanayi Bölgeleri sınırları dahilinde uygun olan alanların, resmi kurum ve kuruluşların, okul, kreş ve cami gibi sosyal tesisler ile yol kenarlarının ağaçlandırılması ve yeşillendirilmesinin amaçlandığını söyledi.

Teknolojik devrimle birlikte sanayileşmenin hızla arttığını belirten Güngör, doğanın bilinçsizce tüketilmesi ile çevreye karşı duyarlılığın da sorgulanmasına sebep olduğunu ifade etti. “Bizim toprağa borcumuz var” diyen Güngör, “Bu doğrultuda derneğimiz sosyal sorumluluk bilinci ile ağaçlandırma konusunda farklı Kurum ve Kuruluşlarla diyaloga geçerek sürdürülebilir girişimlere her zaman öncülük edecektir. Bu kapsamda gelecek nesillere daha yeşil, daha temiz bir çevre bırakmak anlamında böyle bir projeye imza atmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Protokol törenine katılan Malatya Orman İşletme Müdürü Ramazan Karaca, 1.Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Remzi Yaşar, 2.Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem de bu projeden dolayı MASİAD’a teşekkür ederek OSB’lerin yeşillenmesi adına ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söylediler.

Toplantıya MASİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Alp Giray Gültekin, Veli Doğan, Funda Yalçınsoy, Banu Algül Şeftalicioğlu’da katıldı. Konuşmaların ardından daha sonra kurumlar arasında OSB’lerin ağaçlandırılması adına protokol imzalandı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 215
Bu Ay : 6195
Toplam : 6195

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom