Martin Raiser Büyükşehiri Ziyaret Etti

Dünya Bankası Türkiye Ülke Birimi Avrupa ve Asya Bölgesi Direktörü Martin Raiser, “Malatya, sahip olduğu potansiyeller ile bölgesine öncülük edecek illerden birisi" dedi.

Martin Raiser Büyükşehiri Ziyaret Etti Malatya Haber

Dünya Bankası Türkiye Ülke Birimi Avrupa ve Asya Bölgesi Direktörü Martin Raiser beraberinde Sürdürülebilir Kalkınma Programı Başkanı Stephan Karam, Sürdürülebilir Kalkınma Programı Ulaşım Danışmanı Onur Yener ve Sürdürülebilir Kalkınma Programı Çevre Danışmanı Canan Yıldız ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan’ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, Dünya Bankası Türkiye Ülke Birimi Avrupa ve Asya Bölgesi Direktörü Martin Raiser, Malatya’nın bölgesinin önemli merkezlerinden biri olduğunu belirterek, “Malatya, sahip olduğu potansiyeller ile bölgesine öncülük edecek illerden birisidir. Büyükşehir Belediyesinin özellikle ulaşım, çevre, bilişim ve sosyal alanlarda yaptığı çalışmalar sürdürülebilir şehirler açısından büyük önem taşıyor.

Malatya’nın Dünya Sürdürülebilir Kalkınma Programının öncelikli partnerlerinden biri olacağını görüyoruz. Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte; akıllı ulaşım sistemleri, yenilenebilir enerji ve kapalı otoparklar gibi projeleri başta olmak üzere çeşitli projelerin destekleneceğini düşünüyoruz.

Gün içerisinde Büyükşehir Belediyesinin trambüs, katı atıktan elektrik üretim tesisi ile sosyal faaliyetlerinin yapıldığı Sanat Galerisini inceleme fırsatımız oldu. Gerçekten de bu alanlarda Malatya’nın çok çok iyi bir noktada olduğu görülmektedir ” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın kendilerine verdiği talimatlar doğrultusunda bir dizi çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Sürdürülebilir Kalkınma Projesi çerçevesinde, Malatya’nın sosyal, ekonomik ve çevre boyutunu kapsayan bir dizi projenin yapımı için alt yapı çalışmalarına başlayacağız.

Bu konular hakkında Dünya Bankası ve İller Bankası teknik ekipleri ile Büyükşehir Belediyemiz teknik ekipleri birlikte bir dizi çalışmalara başlayacaklar” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 105
Bu Ay : 2589
Toplam : 2589

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom