Mavi Kapaklar Boşuna mı Toplanıyor

TSD Malatya Şubesi Başkanı Ali Haydar Koyun, “Farklı şekillerde toplanan mavi kapaklarla uzaktan veya yakından bir alakamız bulunmamaktadır” dedi.

Mavi Kapaklar Boşuna mı Toplanıyor Malatya Haber

Koyun, yaptığı yazılı açıklamasında, her geçen gün ağaçlara ve elektrik direklerine bağlanan damacana şişelerinin sayısında artış olduğunu ifade ederek “Ağaçlara ve elektrik direklerine bağlanan damacana şişelerinin kimlerin bağladığı ve toplanan mavi kapakların ise hangi amaçla ve hangi kişi veya kişilere gittiği bilinmemektedir” dedi.

Malatya’da böyle bir kampanyayı yapan veya devam ettiren bir dernek veya kuruluş olmadığı dile getiren Koyun, Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi olarak da böyle bir çalışmayla alakalarının bulunmadığını dile getirdi. Vatandaşlar tarafından bu kapakların dernekleri yararına toplanıldığı düşünüldüğünü vurgulayan Koyun, ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığının altını çizdi.

Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi olarak ağaçlara ve elektrik direklerine bağlanan damacana şişeleriyle toplanan mavi kapaklarla uzaktan veya yakından bir alakalarının olmadığını söyleyen Koyun, “Bizlerin alakası bulunmadığı gibi bildiğimiz kadar ilimizdeki diğer engelli derneklerinde bu çalışma ile alakaları bulunmamaktadır. Ayrıca ağaçlara ve elektrik direklerine bağlanan damacana şişeleri üzerilerine yazılan “Bir Kapakta Senden” ve “Bir Umutta Senden” vb gibi duygu sömürüsü sözlerle toplanan mavi kapakların ise toplumun bu iyi niyetli davranışını fırsat bilerek ranta dönüştürme peşinde koşan art niyetli kişi veya kişilerce yapıldığını görmekteyiz” dedi.

Başkan Koyun, “Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi olarak, büyük bir görüntü ve çevre kirliliği yaratan ve toplumun iyi niyetliliğini duygu sömürüsüyle ranta dönüştürülen bu uygulamaya son verilmesi ile bu uygulamayı yapanların tespit edilebilmesi amacıyla yetkilileri göreve davet ediyor ve halkımızın da bu konuda daha dikkatli ve bilinçli davranmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1006
Bu Ay : 2588
Toplam : 2588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom