Ömer Faruk Öz dert dinledi...

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, AK Parti Malatya il binasında vatandaşların sorunlarını dinleyip, taleplerini not aldı.

Ömer Faruk Öz dert dinledi... Malatya Haber

Malatya AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin ve bazı belediye ve il genel meclisi ile parti yöneticilerinin de katıldığı program öncesinde basın açıklaması yapan AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, önce demokratik açılım konusuna temas etti. PKK'lıların karşılanmasında yapılan gövde gösterisi ile Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) istismar konusu yaptığını söyleyen milletvekili Öz, "Demokratik açılım, şu haliyle bile faydalı olmuştur. DTP'ye meyilli olan bazı yöre halkı, bu istismar ve provoke karşısında
DTP'den uzaklaşmıştır, DTP'ye bakış açısı değişmiştir. Çünkü, sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, önemli bir süreç başlattı. Bu provoke edilmek istendi. Ancak bu süreç devam edecektir" ifadelerini kullandı.
Domuz gribi konusuna temas eden milletvekili Öz, "Bu hastalık bir kolera gibi değildir. Halkımız fazla endişeye kapılmamalıdır. Ancak temizliği elden bırakmamalıyız" dedi.
Yerel sorunlara da temas eden TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, "Biz hizmet yaparken, halkın konsensüsüne önem veriyoruz. Hastanelerin birleşmesine halk karşı çıktı. Sağlık Bakanlığı da durdurdu" şeklinde konuştu.

"BATTALGAZİ VE İSTASYON KAVŞAK PROJELERİ İHALESİ YAPILDI"
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Malatya'ya yapılacak olan aylık 100 TL ödemeli 360 sosyal konut sayısının arttırılması konusunda TOKİ yetkililerinden söz aldıklarını belirten milletvekili Öz, "İstasyon ve Battalgazi Kavşağı düzenleme çalışmaları projelerinin ihalesi yapıldı. Sıra yapım ihalesine geldi. Bu iki kavak da düzenlenirse, sanayi giriş alt geçidi hizmette ve iyi oldu. Emeksiz ve Akpınar arasındaki alt geçidi de önümüzdeki yılın Ağustos ayında tamamlanacak. Kuzey ve güney çevre yolları gündemde. Bunlar tamamlanırsa şehrin trafiği rahatlayacaktır" dedi.
Milletvekili Öz, kuzey çevre yolu yapılınca yeşil alanların yok olacağı endişelerinin giderilmesi için belediye burada imar çalışması yaparken, çok kata değil de villa tipi evlere izin vermesi gerektiğini kaydetti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 72
Bu Ay : 3516
Toplam : 3516

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom