Parkmetre İşi MOTAŞ'a Verildi

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantısının II. birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün başkanlığında yapıldı.

Parkmetre İşi MOTAŞ'a Verildi Malatya Haber

 Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantı gündeminde, bazı konular görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edildi. Gündemde yer alan bazı maddeler ertelenirken, bazı maddeler de bir sonraki toplantıya bırakıldı.

PARKMETRE İŞLETME İŞİ MOTAŞ’A VERİLDİ

Malatya merkez sınırları içerisinde 42 cadde ve sokakta uygulanan parkmetre uygulama işi, 5 yıllığına KDV hariç yıllık 240 bin TL bedelle işletmesinin MOTAŞ’a verilmesi kabul edildi.

Taşıma hatları, otobüsler, yapılar, tesisler ile toplu taşıma işiyle alakalı üst ve altyapıların işletme hakkının, Büyükşehir Belediyesi ile MOTAŞ tarafından yapılacak sözleşme ile 31.12.2024 tarihine kadar geçerli olmak üzere KDV hariç yıllık 600 bin TL bedelle MOTAŞ’a kiraya verilmesi oylanarak kabul edildi.

Saray Mahallesi Çok Amaçlı Sosyal Tesisinin, 4 yıllığına bedelsiz olarak Anadolu Öğrenci Derneği Malatya Şubesi’ne tahsisi ve “Eğitimli Nesil Projesi” ne ortak olunması hakkındaki teklif Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu raporu doğrultusunda kabul edildi.

Yeşilyurt ve Battalgazi ilçeleri sınırları içerisinde bulunan 16 ana arterin mekanik temizliği, yıkanması çöp kutularının monte edilmesi işinin Büyükşehir Belediyesi tarafından, atıkların aktarma istasyonlarına nakledilmesi işinin ise ilçe belediyeleri tarafından yapılması ile ilgili teklif de kabul edildi.

III. BİRLEŞİMİ 17 MART’TA

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart Ayı toplantısının III. birleşimi 17 Mart Salı günü saat 14.00’de yapılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom