İstiklal Marşı'nın Kabulünün 94. Yılı

İstiklal Marşı'nın kabülünün 94. yıldönümünde konuşan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, "İstiklal Marşımız Akif'in his ve tecrübelerinin muazzam bir ifadesidir" dedi.

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 94. Yılı Malatya Kültür-Sanat

 Malatya Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen törende açış konuşmasını yapan Öğretmen Murat Demir, “Milletlerin hayatında geleceklerine yön veren önemli olaylar, kilometre taşı niteliğinde şahsiyetler vardır. Genç nesillerin iyi yetişmeleri, geleceğe güvenle bakabilmeleri, millet hayatında yeni değerlerin ortaya çıkabilmesi ve milletin şuurunu ayakta tutabilmesi için bugünleri ve şahsiyetleri hatırlamak gerekir” dedi.

Daha sonra konuşmalarını yapmak için kürsüye gelen Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise, “İstiklal Marşımız ifade ettiği derin manalar ve içeriği edebi sanatlar bakımından milli marşlar arasında istisna bir öneme sahiptir. Onu bu kadar özel yapan şey, yüreği vatan ve istiklal sevgisi ile dolu bir şair tarafından, milletin ruhuna işleyen işgal acısını dizelerinde tercüme etmiş olmasından ileri gelir.

Mehmet Akif Milli Mücadelenin başarı ile sonuçlanması için Anadolu’da çalışmalar yapmış, o karanlık günlerde kalemiyle ve ilmiyle milletimize istiklal aşkını aşılamaya çalışmıştır. İstiklal Marşımızı Akif’in işte bu his ve tecrübelerini muazzam bir ifadesi olmuştur” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı. Program öğrenciler tarafından okunan şiirler ile son buldu.

Törene Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan vekili Şefik Şengül, Garnizon Komutanı Tüm General Mehmet Akyürek ile birlikte çok sayıda askeri ve emniyet mensupları törene katıldı. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 722
Bu Ay : 8781
Toplam : 8781

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom