Erdemli Bir Gençlik İçin El Ele

Malatya Öncü Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği izcileri Turgut Özal Tabiat Parkı’nda kamp düzenledi.

Erdemli Bir Gençlik İçin El Ele Malatya Eğitim

 Dernek Başkanı Cengiz Uğur, düzenledikleri kamp ile ilgili yaptığı açıklamada, çalışmaları daha çok gençlik faaliyetleri üzerine yaptıklarını belirterek, “Biz biliyoruz ki geleceğimiz gençlik üzerine inşa edilecektir.

Geleceğimize yön verenler gençlerimiz olacaktır. Ve yine biliyoruz ki, dün ile yarın arasında köprü görevini bugünün gençleri üstlenecektir. Geçmişinden bihaber bir neslin geleceğe hiçbir faydasının olamayacağını da biliyoruz” dedi.

Geleceğe güvenle bakmak istediklerinin altını çizen Uğur, “Bundan dolayıdır ki, milli ve manevi değerlerini bilen, onlara sahip çıkan ve o şuurda bir gençlik yetiştirmek gayretindeyiz. Kökü şanlı geçmişimize kadar uzanan ve dalları da gelecek yüzyıllara filiz salmış bir nesil meydana getirelim. Ve yine istiyoruz ki, değerlerine önem veren, yeniliklere ayak uyduran Öncü ve Erdemli bir gençlik yetiştirelim” şeklinde konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’ gençlik projeleri destek programı kapsamında hazırladıkları “Erdemli Bir Gençlik İçin El Ele” projesi kapsamında haftalık izcilik faaliyetleri düzenlediklerini ifade eden Uğur, “Yine projemiz dahilinde çeşitli kamplar düzenledik ve düzenlemeye devam edeceğiz. Sömestri tatilinde Mersin ilinde 50 izcimizle bir kamp düzenledik.

Projemiz kapsamında Nisan ayında Çanakkale Milli Bilinç Kampına katılım sağlayacağız. Elazığ Hazar Gölü kenarında bir kamp yapacağız. Ayrıca Erzurum Milli Bilinç Kampı her izcilerimizle birlikte katıldığımız kamplardandır. Bu kamplarda oyun ve eğlence yanında asıl hedefimiz olan milli-manevi değerlerimiz üzerinde durularak çeşitli eğitim metotlarıyla gençlerimizi geleceğe hazırlamaktayız. Böyle güzel imkanlar sunduğu için Gençlik Hizmetleri ve Spor bakanlığına teşekkür ederiz” dedi.

2012 yılından bu yana aralıksız üç yıldır izcilerle birlikte Çanakkale Milli Bilinç Kampına katıldıklarını belirten Uğur, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı olması münasebetiyle bu yıl da görkemli bir Milli Bilinç Kampı düzenleneceğini söyledi. 100. Yıl nedeniyle Öncü İzcilik Derneği olarak Malatya’dan 100 izci ile Çanakkale Milli Bilinç Kampına katılım sağlayacaklarını ifade eden Uğur, “Farklı bir etkinlik düzenleyerek 253 bin şehidimize 253 bin Yasin okuma kampanyası başlatan Konya Erdemli Gençlik Kulübü'nün bu güzel çalışmasında biz de varız diyoruz.

22 Nisan tarihine kadar tüm halkımızı da bu güzel etkinlik olan Yasin Okuma Kampanyasına davet ediyoruz. Okunan Yasinler, www.253binyasin.com internet adresine girerek eklenebilir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 572
Bu Ay : 4938
Toplam : 4938

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom