Milletle dalga geçiyorlar!

Sarıkız, Ayışığı, Yakamoz ve Eldiven kod adlı darbeleri planlamakla suçlanan Ergenekon sanıkları Eruygur ve Tolon'un yeniden bağımsız sağlık kurulları...

Milletle dalga geçiyorlar! Türkiye-Dünya

 

Gazetemizin, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edilen Tolon Paşa'nın İstanbul Gazeteciler Derneği'nin düzenlediği baloda dans ve vals şovu yaptığını görüntülemesi, akıllara yeniden Gatakullileri getirdi. Emekli Tabip Albay Prof. Dr. Ahmet Alper, Vakit'in takdir edilecek bir habere imza attığını belirterek, "Vakit'in ortaya çıkardığı durum ibretliktir. Bu ibretliğin bir benzerini de aylar öncesinde Eruygur ile yaşadık. İki emekli paşa da Ergenekon'un üst düzey yöneticisi olmakla suçlanıyor. Ancak sağlık gerekçesi ile salıveriliyor. Görüntüler ise bu tezi çürütüyor" dedi.

"BAĞIMSIZ SAĞLIK KURULLARI DEVREYE SOKULMALI"

Profesör Alper, "Her iki paşanın da kesinlikle bağımsız bir sağlık kuruluna sevk edilmeleri sağlanmalı ve muayene sonucu mahkemeye bildirilmelidir. Söz konusu kişiler sıradan sanıklar değildir. Bu suçlamalar ortada iken dışarıda dolaşabilmeleri manidardır" diye konuştu.

"ELBİRLİĞİ İLE DALGA GEÇİYORLAR"

GATA'dan Albay rütbesiyle emekli olan Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise görüntülerden duyduğu rahatsızlığı şu şekilde açıkladı: "Ortada çok ağır suçlamalar var. Bu ağır suçlamalara rağmen bu insanlar toplum içerisine girebiliyor. Girdikleri toplum da o kadar ağır iddialara rağmen onları kabul edebiliyor. Bu elbirliği ile milletle ve hukukla dalga geçmek ve meydan okumaktır. Normal şartlarda bu kişi ile yan yana bile gelinmesinin anormal olması gerekirken, övünürcesine hareket etmek anlaşılır değildir. Bir kesim ya olayın ciddiyetin farkında değil ya da işlenen anayasal suçları kabul ediyor."

Sanıkların yeniden muayene edilmesi konusunda mahkemelerin yetkili olduğunu vurgulayan Profesör Tarhan, "İki önemli sanığın, sağlık raporlarına rağmen salıverilmiş olmasına karşın, etkinliklerde boy göstermeleri kamuoyunun kafasını karıştırıyor. Bu ayrımcılık daha fazla gerilime sebep olmadan, mahkeme yetkisini kullanarak sanığın yeniden sağlık kontrolünü yaptırmalıdır" dedi.

Aslan Değirmenci / Vakit
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 99
Bu Ay : 6183
Toplam : 6183

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom