İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplandı

Son dönemlerin bağımlılık müptelası uyuşturucuya karşı mücadele amacıyla Malatya Valiliği bünyesinde ‘İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu’ kuruldu. Kurul, uyuşturucu ile mücadele etmek için ‘İl Uyuşturucu Eylem Planı’ hazırladı.

İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplandı Malatya Haber

Malatya’da oluşturulan Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını Vali Süleyman Kamçı’nın başkanlığında bugün gerçekleştirdi. Malatya’da uyuşturucu ile mücadele eden ilgili kurumlar arasındaki işbirliği ve koordinasyonu sağlama adına Malatya Valiliği bünyesinde kurulan İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu ilk faaliyetine uyuşturucu konusunda daha etkin bir mücadele yürütülmesi adına ‘İl Uyuşturucu Eylem Planı’ hazırladı.V

ali Kamçı başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlığı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl jandarma Komutanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Kurumu İl Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Toplantıda günümüzde uyuşturucu sorununun, tüm ülkelerde üzerinde hassasiyetle durulması gereken büyük bir problem olduğu vurgusu yapılarak, sorunun hızla büyüdüğü ve toplumları tehdit eder hale geldiği belirtildi.
Vali Kamçı, bu toplantıların yılda üç kez yapılacağını ve ilk toplantının kendi başkanlığında yapıldığını belirterek diğer toplantıların ise Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz başkanlığında gerçekleştirileceğini söyledi. Türkiye’de 11 ilde Narkotim kurulduğunu ifade eden Kamçı, Narkotiminin Malatya’da da kurulması adına çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Amaçlarının bu önemli sorundan çocukları kurtarmak ve sorunu sıfıra indirmek olduğunu söyleyen Kamçı, bu konuda tüm kurum ve kuruluşların üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini, aksi taktirde başarılı olunamayacağını dile getirdi. Kuruldan çıkacak kararların kesinlikle ilgili birimlerce uygulanmasını isteyen Kamçı, bu çalışmanın başarılı olması ile gençlerinde uyuşturucu müptelasından kurtarılacağını ifade etti.
Daha sonra kurul sekretaryasını yürüten İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerinde katılanlara bir brifing verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 940
Bu Ay : 2508
Toplam : 2508

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom