İhracatçılara Bilgilendirme Toplantısı

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Sorunsuz ihracat yapabilmemiz için, üreticimiz kalıntısız ve kaliteli ürün üretecek, biz müdürlük olarak üretim esnasında her konuda destek sağlayacağız” dedi.

İhracatçılara Bilgilendirme Toplantısı Malatya Haber

Bitki ve Bitkisel Ürünlerin İhracatı Konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Vekili Abdullah Duran, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci, konu sorumluları ve ihracat yapan firmalarının yetkilileri katıldı.

Açış konuşması yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Ülkemiz birçok bitki ve bitkisel ürünlerin ihracatında dünyada önemli bir yere sahiptir. Hem ülkemiz hem ilimiz hem de tarımsal faaliyette bulunan ailelerimiz için büyük önem arz eden Kayısı, ihracatta önemli bir yerdedir. Bu kadar önemli ekonomik değere sahip olan bir ürünün ihraç aşamasında yapılabilecek ufak, tefek hatalar, hem ülkemizin diğer ülkeler nezdinde ki ticari itibarını zedelemekte, hem de evrak üzerinde ki bazı eksiklik ve hatalardan dolayı ihracatçımız, dolayısı ile ülke ekonomimiz zarar görmektedir. Üretici, İhracatçı ve Müdürlüğümüz tabiri caizse puzzle’ın parçaları gibiyiz.

Birbirimizi tamamlamalı ve koordineli olarak çalışmak zorundayız. Sorunsuz ihracat yapabilmemiz için, üreticimiz kalıntısız ve kaliteli ürün üretecek, biz müdürlük olarak üretim esnasında her konuda destek sağlayacağız, ihracatçı firmalarımızda yurt dışıyla bağlantılar yapıp bizim kontrolümüzde ihracatını yapacak. Birazdan konu sorumlusu arkadaşımız sizlere ihracat için yapmamız gerekenleri detaylı bir şekilde anlatacak. Herkes görevinin sorumluluğunu yerine getirirse sorunsuz bir ihracat ortamı oluşturmuş oluruz” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Vekili Abdullah Duran ise, “Bitki ve Bitkisel Ürünlerin ihracı konusunda üyelerimizin sıkıntıları olduğunu biliyoruz. Ali Bey’in de belirttiği gibi herkes görevini layığı ile yerine getirirse problem yaşamayız. Bildiğiniz üzere ihracat konusunda tüm ülkeler rekabet halindeler. Bu pazardan pay kapmak istiyorsak ihraç edeceğimiz ürünlerin sorunsuz olması gerekiyor. Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşen görevleri özveri ile yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Ziraat Mühendisi Inspector Mustafa Şahin tarafından ihracat için gerekli olan belgelerin hazırlanması aşamaları ile ilgili sunum yapılarak, katılımcılar bilgilendirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 955
Bu Ay : 1578
Toplam : 1578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom