Kadınlar İçin Sağlık Yürüyüşü

Sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve hareket yılı kapsamında belli aralıklarla yürüyüş düzenleyen Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde bu ayki yürüyüşün teması ‘Kadınlara şiddet’ oldu.

Kadınlar İçin Sağlık Yürüyüşü Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi önünde başlayan etkinlikte İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener ile kurum çalışanları Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne kadar yürüdü. Yürüyüş ile ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Kemal Şener, sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve hareket yılı kapsamında Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak periyodik aralıklarla yürüyüşler düzenlediklerini belirterek bu yürüyüşünde temasının Dünya Kadınlar Günü nedeniyle sağlık alanında çalışan kadınlara şiddet konusu olduğunu söyledi.

Kadınlara şiddet konusunda bu ay yürüdüklerini belirten Şener, “Dünya kadınlar günü denince sadece yaşadığımız ortamdaki kadınları düşünmemek gerekiyor. Tüm dünyadaki kadınları düşünmemiz gerekiyor. Kadınlara birer karanfil verip bu işin hal olunduğunu düşünmemek gerekiyor. Özellikle yaşadığımız coğrafyada karışıklığı göz önüne aldığımızda en fazla buradan etkilenen kadınlar ve çocuklar. Bunlara da duyarlı olmamız gerekiyor. Batı toplumu kapitalist sistemde en fazla kadına şiddet uygulanmasında en büyük faktör olduğunu düşünüyorum. Ben Dünya Kadınlar Günü’nde özellikle bunların konuşulmasını isterim. Yoksa kafeteryalarda kadınlara birer karanfil vererek Kadınlar Günü kutlanmaz. Gerçek kadınlar günün kutlanması dünyadaki tüm kadınların müreffeh bir şekilde yaşamaları için elimizden geleni yapmaktır” şeklinde konuştu.

Bu arada beyaz atkılarla yürüyen grup, yoldan geçen kadınlara da karanfil verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 852
Bu Ay : 15028
Toplam : 15028

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom