550 Fidan Toprakla Buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ormanlık alanların korunması ve ağaçlandırmanın teşvik edilmesi amacıyla başlatılan kampanya çerçevesinde Malatya’da da 550 fidan dikimi yapıldı.

550 Fidan Toprakla Buluştu Malatya Haber

Bölge Trafik Müdürlüğü arkasındaki ormanlık alanda gerçekleştirilen Fidan dikim törenine Vali Süleyman Kamçı ile eşi Ayşe Kamçı’nın yanı sıra ilçe kaymakamları ve eşleri, daire müdürleri ve eşleri katıldı. Protokolde sadece kadınların oturduğu törende konuşan Vali Süleyman Kamçı’nın eşi Ayşe Kamçı, “Hayatımızın her aşamasında yararlandığımız ağacın önemini halkımız, ‘Yavrumuzun beşiği, kapımızın eşiği, çorbamızın kaşığı’ ifadesi ile çok veciz şekilde dile getirmiştir” dedi. Ayşe Kamçı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Üzerinde yaşadığımız Anadolu’nun bereketli toprakları bağrında yeşilin her tonunu barındıran bir cennet köşesidir. Ağaçlar sadece bitki olarak değil, bir can bir nefes gibi değerlendirilmeli ve üzerinde yaşadığımız dünyanın akciğer olarak kabul etmeliyiz. Biz insanların ve diğer canlıların yaşaması için hayati önem taşıyan oksijeni ağaçların karşıladığını asla unutmamalıyız.”

Etkinliğin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne denk gelmesi ile ilgili de konuşan Ayşe Kamçı, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile yeryüzünün en değerli varlığı olan anneleri ölümsüzleştirmek için 'Annemin ormanı’ adını verdiğimiz bu alanda hepimiz bir ağaç dikeceğiz. İnanıyorum ki insana hayatın kapılarını açan anneler olarak diktiğimiz ağaçlar ile cennet vatanımıza hayat vereceksiniz. Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum” dedi.

Tören ile 550 fidan toprakla buluşurken, 250 ağaç fidanı da törene katılanlara dağıtıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 571
Bu Ay : 1306
Toplam : 1306

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom