Okulda Batı Kadınının Tarihi Vardı

Gazeteci Yazar Sibel Eraslan, “Çözüm süreci muhataplarından çok toplumsal destekle yürüyor. Bu sürecin bugüne kadar gelmesinde en büyük pay millete aittir” dedi.

Okulda Batı Kadınının Tarihi Vardı Türkiye-Dünya

3. Deniz Kitapevleri Kitap Festivali kapsamında Deniz Kitapevleri’nde düzenlenen imza gününde okurları ile buluşan Gazeteci Yazar Sibel Eraslan, çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Eraslan, “Bölgedeki bütün insanlar barış istiyor. Bölgenin yetiştirdiği bilim insanları fikirlerini söylediler. Herkes barış istiyor. Doğu'dan Güneydoğu'dan çözüm sürecine verilen destek çok anlamlı. İnsanlar artık kötü günlerin geride kalmasını istiyor. Biz de annelerin gözyaşları dursun istiyoruz” dedi.

Sibel Eraslan, “Ben Üsküdar Kız Lisesi’nde okudum. Sonra İstanbul Hukuk Fakültesi’nde okudum. Her şeyden haberdar, mesuliyet sahibi güçlü kadınlar arasında büyüdüm. Fakat bize kadınlar tarihi açısından verilmiş çok kayda değer örnekler yoktu. Batı’daki kadından başka tarih yoktu elimizde. Bize okullarda ne yazık ki hala Batılı kadınları öğretiyorlar” diye konuştu.

Eraslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Abdullah Gül'ün olası adaylığı ile ilgili, ''İsabetli olur, güzel olur'' sözlerini değerlendirdi. Eraslan, “AK Parti büyümesini ve halk desteğini, sevilen bir lider üzerinden kurdu. Büyüme ve destek konusundaki doygunluk haddiyse, siyasetin uzamı hakkında zihin yorulmasını gerektiriyor. AK Parti’nin yaşadığı 'İkinci Adam' kritiği, gerçek anlamda kurumsallaşmasının, eserleşmesinin de kavşağı gibi gözüküyor şu halde” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom