Şehitler Diyarı Çanakkale İlgi Gördü

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen "Şehitler Diyarı Çanakkale" etkinliği büyük ilgi gördü.

Şehitler Diyarı Çanakkale İlgi Gördü Malatya Kültür-Sanat

Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı İhsan Gençay, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kültür A.Ş. Sabri Akın, yaptığı açış konuşmasında, dönem dönem kültürel etkinliklere imza attıklarını belirterek, bugünde Türkiye tarihinde önemli bir yere sahip Çanakkale Destanını konu alan tiyatro ve müzik dinletisi ile Malatyalılarla buluştuklarını söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ise, Çanakkale Savaşı'nın 100'üncü yıl dönümününde böyle bir etkinlik düzenleyen Kültür A.Ş.’ye teşekkür ederek, “Çanakkale, millet olarak gururla yad edeceği ve gururlanacağımız bir kahramanlık destanıdır. 1071'den bu yana bu coğrafyada anlatacağımız, hatırlayacağımız çok önemli bir tarihsel mirasımız var" dedi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından sanatçı İsmail Coşkun Çanakkale türküleri ile konukları o döneme götürürken “Dolunayda Akşam Tiyatro Grubu' tarafından da “Şehitler Diyarı Çanakkale" isimli oyun büyük ilgi ile izlendi. Zaman zaman izleyenlerin duygulandığı oyun sonrası ise ilahi sanatçısı Mustafa Yılmaz, gönülleri mest etti.
Yoğun bir ilginin olduğu etkinlik sonunda konuklar uzun süre oyuncuları ayakta alkışladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 285
Bu Ay : 803
Toplam : 803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom