Muhasebe Haftası Kutlandı

İbrahim Güngör beraberinde Yönetim Kurulu üyeleri Banu Algül Şeftalicioğlu, Funda Yalçınsoy ve Veli Doğan ile birlikte 1-7 Mart Muhasebe Haftası nedeni ile Malatya Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odasını ziyaret ederek Muhasebe Haftasını kutladılar.

Muhasebe Haftası Kutlandı Malatya Haber

Ziyarette konuşan MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, muhasebe mesleğinin işletmelerin beyni olduğunu belirterek, yatırım kararlarında meslek mensubu görüşünün önemli olduğunu söyledi. Vergi ödemenin vatandaşlık görevi olduğunu ifade eden Güngör, bu görevde de muhasebe mesleğinin aracılık ettiğini söyleyerek mesleğin önemini dile getirdi.

Malatya SMMMO Başkanı Ramazan Bozkurt ise, işadamları ile mali müşavirlerin birlikte hareket etmelerinin faydalı olacağını belirterek, meslek mensupları ve mükellefler üzerindeki işlem yüklerinin azaltılması gerektiğini ifade etti. Sık ve çok sayıda beyanname verilmesinin önüne geçilmesi gerektiğini belirten Bozkurt, “Ba-Bs formları geçici vergi dönemlerine göre düzenlenerek verilmelidir. Artık işlevini yitirmiş olan Son Dönem Geçici Vergi beyanı kaldırılmalıdır. 1 ve 2 No'lu KDV Beyannameleri ile Muhtasar Beyannameler birleştirilmelidir. Ülkemizde vergi politikaları tespit edilirken çok kazanandan çok az kazanandan az vergi alma politikası esas alınmalıdır. Toplumsal barış da burada yatmaktadır" dedi.

İşadamlarının taleplerinin önemli olduğunu belirten Bozkurt, ziyaretlerinden dolayı MASİAD Yönetimine teşekkürlerini sundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 872
Bu Ay : 2127
Toplam : 2127

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom