Sekreter Piro'nun Cezası Onaylandı

Malatya’da KCK davasında tutuklanan Eğitim-Sen Malatya Şubesi Sekreteri Ali Piro’nun cezası Yargıtay tarafından onaylandı. Kararın onanmasının ardından Eğitim-Sen üyeleri Adliye Binası önünde açıklama yaparak kararı kınadılar.

Sekreter Piro'nun Cezası Onaylandı Malatya Haber

Malatya'da, 22 Haziran 2012 tarihinde KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, o dönemin BDP İl Başkanı Gaffar Bayram'ın da aralarında bulunduğu biri kadın 11 kişi tutuklanmıştı. Tutuklananlar arasında bulunan Malatya Eğitim-Sen Şube Sekreteri Ali Piro hakkında Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde verilen 6 yıl 10 ay hapis cezasının Yargıtay tarafından onaylanmasının ardından Eğitim-Sen Üyeleri Malatya Adliye Binası önünde eylem yaptı.
Yapılan basın açıklamasında konuşan Malatya Eğitim-Sen Şube Başkanı Tarık Kaya, “Bir taraftan ‘ileri demokrasi` nutukları atılırken diğer taraftan ülkemizin hızla tek adam diktasına doğru sürüklenmek istendiği çok hassas bir dönemden geçiyoruz” dedi.

Şube Sekreterleri Ali Piro’nun konfederasyonlarına yönelik operasyonla tutuklanmasının ardından yargılandığı Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından mahkum edildiğini hatırlatan Kaya, mahkemenin kararını onaylayan Yargıtay Dairesi’nin de hukuksuzluğa ortak olduğunu ileri sürdü. Hukuki süreci sonuna kadar götüreceklerini belirten Kaya, Yargıtay’a karar düzeltme başvurusu ve Anayasa Mahkemesine bireysel başvurularını yaptıklarını söyledi. Kaya, bu mahkemelerden sonuç çıkmaması durumunda ise davayı AHİM’e taşıyacaklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 488
Bu Ay : 4188
Toplam : 4188

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom