"Kılıçdaroğlu Senaryolara Alışkın"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP’nin kapatılacağı iddiasıyla ilgili olarak, “Kılıçdaroğlu senaryolara alışkın” dedi.

Malatya Siyaset

AK Parti il binasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partilerine kapatılma davası açılacağı yönündeki söylemlerini eleştirerek, “Kılıçdaroğlu, bu tür senaryolara alışkın. Çünkü kendisi senaryolar ile genel başkan olduğu için yeni senaryoları kendisi üretiyor. Bizim böyle bir bilgimiz yok. Kendisi neye inanıyor, kime inanıyor, hangi internet sitesindeki, hangi sosyal medyadaki insanlara inanıyor bilmiyoruz” dedi.

AK Parti olarak partilerin kapatılmaması için 2010 yılında Anayasa değişikliğine gittiklerini ifade eden Çalık, “O zaman Anayasa değişikliğine hayır oyu vermenin ötesinde, milletvekillerinin girişini engellediler. O zaman Deniz Baykal Genel Başkandı, Kemal Kılıçdaroğlu ise Grup Başkan Vekiliydi. Partiler kapatılmasın diye o dönem kullanmadılar” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun şimdi de partilerin kapatılmasına dem vurduğunu belirten Çalık, “Mağduriyet edebiyatı yapmaya çalışıyor. Biz AK Parti olarak parti kapatmalara karşıyız” dedi.

CHP’nin kapatılacağına yönelik ellerinde hiçbir bilgi ve belgenin olmadığını ifade eden Öznur Çalık, “Eğer böyle bir şey varsa da gereken tedbirler ve şikayetler yapılır” şeklinde konuştu. 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun her şeyden önce ana muhalefet partisi olmanın gereklerini yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Çalık, “Ülke seçime giderken ana muhalefet olarak iktidar olma mücadelesi vermesi gerekir. 100 yıllık bir partinin genel başkanı olarak eğer iktidar olmazsanız istifa eder misiniz cümlesine cevap vermekte aciz. Dolayısıyla kendisini sadece muhalefet olarak adamış bir lider. Kendine farklı senaryolar yazarak yol bulmaya çalışıyor. Ama buna milletimiz inanmaz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 792
Bu Ay : 5158
Toplam : 5158

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom