Öğrenciler Trambüs Turu Yaptılar

Hidayet İlkokulu 4.sınıf öğrencileri trambüs tanıtım toplantısına katılarak, trambüsle üniversite turu yaptılar.

Öğrenciler Trambüs Turu Yaptılar Malatya Haber

Türkiye’nin ilk elektrikli toplu taşıma aracı trambüsün Hidayet İlkokulu'nda tanıtım toplantısı yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ yetkililerinin multivizyon salonunda yaptıkları toplantıyla 4.sınıf öğrencileri Türkiye’de ilk defa kullanılacak olan “Trambüs” adlı ulaşım aracını tanıdılar. Tanıtım sunumunda trambüse ilişkin bütün bilgiler öğrencilerin anlayabileceği bir dille aktarıldı.

Toplantının ardından trambüsle tanışan öğrencilerin keyfine diyecek yoktu. MOTAŞ yetkilileri trambüs gezisi esnasında trambüsün çalışma sistemi hakkında tekrar kısa kısa bilgiler vererek, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladılar. İlk defa trambüse binmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler trambüsün rahat ve konforlu bir ulaşım aracı olduğunu belirttiler. Çevreyolundan Araştırma Hastanesine, oradan da İnönü Üniversitesine geçen öğrenciler, müzik eşliğinde trambüsle yolculuğun keyfinin çıkardılar.

Trambüsle yolculuk yapmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirten ikiz kardeşler Zeynep ile Zehra bundan sonra yolculuklarında trambüsü kullanacaklarını, çünkü çok sevdiklerini ve trambüs sayesinde farklı bir gün geçirdiklerini belirttiler.

Yaklaşık 60 öğrenci ve 5 öğretmenin gözetiminde gerçekleştirilen gezi hakkında konuşan Hidayet İlkokulu Müdürü Aydın Çağırman, yapılan bu gezi sayesinde öğrencilerin hem trambüs hakkında bilgilendiklerini, hem de eğlenceli bir Üniversite gezisi yaşadıklarını belirtti. Çağırman ayrıca, bu güzel organizasyon için MOTAŞ yetkililerine ve güler yüzlü personeline çok teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 571
Bu Ay : 1306
Toplam : 1306

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom