Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele

Malatya’da, “Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele” programı kapsamında toplantı düzenlendi.

Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Malatya Haber

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, İl Müdür Yardımcısı Zülküf Yıldırımoğlu, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Zeki Sadak, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir, resmi Veteriner Hekimleri ile Serbest Veteriner Hekimler katıldı.

“Hayvan Hastalıkları ve Zararlıları ile Mücadele” programı çerçevesinde alınması gereken tedbirler, suni tohumlama faaliyetleri ve buna bağlı hayvancılık desteklemelerinde yaşanan sorunların görüşüldüğü toplantıda bir konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “İlimizde hayvancılığın geliştirilmesi, vatandaşlarımızın 2015 yılı hayvancılık desteklemelerinden en azami şekilde yararlanabilmesi için, sahada olan siz serbest veteriner hekimlerimize büyük görevler düşmektedir.

Özellikle başta insan sağlığı olmak üzere güvenilir gıda tüketiminde hayvanlarda kullanılan ilaçlar önem arz etmektedir. Tedavide kullanılan ilaçların uygun doz ve sürede kullanılmasıyla, gıdalarda kalıntı bırakılmayacak ve antibiyotiklere karşı direncin oluşmasına engel olunacaktır. Bu nedenle yetiştiricilerimize kesinlikle reçetesiz ilaç verilmemesi gerekmektedir” dedi.

Toplantıda suni tohumlamada karşılaşılan sorunlar da tartışıldı. Kamuda görev yapan veteriner hekimlerle serbest veteriner hekimlerin iş birliğinin önemine vurgu yapıldı.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 60
Bu Ay : 1642
Toplam : 1642

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom