Genç MÜSİAD'da Devir Teslim

Malatya Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi bünyesinde bulunan Genç MÜSİAD’ta yapılan genel kurulda başkanlığa M. Barış Yılmaz getirildi.

Genç MÜSİAD'da Devir Teslim Malatya Haber

 MÜSİAD Malatya Şubesi’nde gerçekleştirilen genel kurulda ilk olarak bir konuşma yapan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, MÜSİAD olarak bir güzelliği daha yaşadıklarını belirterek, “Biliyorsunuz Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşları ve partilerde değişimler her zaman sancılı olmuştur. Ama Allah’a hamd olsun MÜSİAD’ın bir geleneği var. MÜSİAD kurumsal bir kural koymuş ve görevi alan arkadaşlarımızın bu görevi ne zaman bırakacağı da kayıtlıdır” dedi.

Genç MÜSİAD başkanlığı görevini devreden Enis Aydoğan ise yaptığı konuşmada, “Çatısı altında olmaktan gönülen şeref duyduğumuz bu görevde aslında çok şey öğrendik” dedi.

Avrupa’da nüfusun 2020 yılında her iki kişiden birinin 65 yaş üstünde olacağını belirten Aydoğan, bu nedenle Avrupa’yı entegre edecek ülkenin Türkiye olduğunu bu nedenle de ülkedeki gençliğe ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Avrupa’nın, Türk gençlerini asimile ederek ülkelerine çekme derdinde olduğunu savunan Aydoğan, “Diyorlar ki biz onları kendi ülkelerindeyken televizyonla işte bağımlılıkla ahlaki çöküntüye uğratırsak buraya geldiklerinde sadece çalışır dinle imanla alakaları olmaz sadece iş için çalışırlar ve buraya geldiklerinde bizi buradan çıkarmazlar” diye konuştu.

Genel Kurulda daha sonra söz alan yeni başkan M. Barış Yılmaz ise, “Çatısı altında faaliyet göstermekten şeref duyduğumuz MÜSİAD, bundan 25 yıl önce bu milletin sinesinden çıkmış azimli, kararlı ve inançlı işadamları tarafından bu millele katma değer üretmek amacıyla kurulmuş bir sivil toplum örgütü” dedi.

Kendisine bu görevi layık gören Genç MÜSİAD üyelerine teşekkür eden Yılmaz, bundan sonra da Malatya ekonomisi adına gençler olarak üzerlerine düşen her türlü göreve hazır olduklarını söyledi.

Genel kurulun ardından Enis Aydoğan ile geçmiş yönetimde bulunanlara plaket takdim edildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 861
Bu Ay : 2390
Toplam : 2390

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom