Şehitler Diyarı Çanakkale

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. önemli bir kültür etkinliğine daha imza atıyor. Çanakkale savaşı ruhunun anlatıldığı ‘Şehitler Diyarı Çanakkale’ tiyatro oyunu Cuma günü Malatyalılar buluşacak.

Şehitler Diyarı Çanakkale Malatya Kültür-Sanat

 6 Mart Cuma akşamı saat 19.00’da Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik öncesi basın toplantısı düzenleyen Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, kültürel değerlerin yaşatılması ve yaygınlaştırılması adına dönem dönem bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirterek, Cuma akşamı da Çanakkale savaşını anlatan bir tiyatro gösterilerinin olacağını söyledi.

Çanakkale’nin kültürümüzün ve tarihimizin çok önemli olaylarından olduğunu ifade eden Akın, “Çanakkale savaşı bir toplumun yok oluşundan var olma mücadeledir. Tarihimiz açısından bir dönün noktasıdır Çanakkale. Bu etkinliğimizde özellikle bu savaştaki ruhu anlama ve yaşama için gayret sarf ediyoruz” dedi.

Çanakkale’de ümmet bilinci ile bütün toplumun işgalci kuvvetlere karşı verdiği mücadelenin anlatılacağı bu tiyatro gösterimine herkesin davetli olduğunu ifade eden Akın, tiyatro gösteriminde ayrıca şiirler ve türkülerinde olacağını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 76
Bu Ay : 4442
Toplam : 4442

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom