12 adet Geri Dönüşüm Evi Hizmete Giriyor

Yeşilyurt Belediyesi Türkiye'de ve bölgede ilk defa oluşturduğu geri dönüşüm evlerinin sayısını arttırmak için başlattığı çalışmalar kapsamında 12 adet Geri Dönüşüm Evi’ni daha açıyor.

12 adet Geri Dönüşüm Evi Hizmete Giriyor Malatya Haber

Yeşilyurt Belediyesi’nden yapılan açıklamada Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan "Geri Dönüşüm Evi" projesinin ilkinin Gazi Anadolu Lisesi karşısında hayata geçirildiği belirtilerek yeni geri dönüşüm evlerinin de hizmete girmesi adına çalışmaların hızla devam ettiği dile getirildi.

Görünümü ve modern yapısıyla kent estetiğine katkıda bulunduğu ifade edilen geri dönüşüm evlerini hakkında açıklamalarda bulunan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Zafer, Yeşilyurt Belediyesi olarak çevreyi hava, su ve toprak olarak ele aldıklarını söyledi.

Daha yaşanabilir temiz ve yeşil bir Yeşilyurt için çeşitli projeler başlattıklarını kaydeden Zafer, bunlardan birinin de ÇER-ÇÖP projesi olduğunu vurguladı. ÇER-ÇÖP projesiyle okullarda yaklaşık 3 bin öğrenciye eğitim verdiklerini hatırlatan Zafer, “Yaklaşık 2 bin 400 adet de ÇER-ÇÖP kutusu kamu kurumlarımıza, okullarımıza apartman sitelerine çevre bilinci oluşturulması açısından dağıtımını yaptık” dedi.

Türkiye'de geri dönüşüm evini ilk olarak Gazi Anadolu Lisesi karşısında açarak ambalaj atıklarının yerinde ayrıştırlmasını sağladıklarını belirten Başkan Yardımcısı Zafer, Geri Dönüşüm Evi’nde ambalaj atıkları, bayat ekmek, oyuncak, kıyafet ve kitap bölmelerinin de mevcut olduğunu söyledi. Vatandaşların kullanmadıkları oyuncak, kıyafet ve kitapları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarının altını çizen Zafer, “Şunu unutmamalıyız ki sizin ihtiyacının olmayan şeyler başkalarının ihtiyacı olabilir. Bu kapsamda Mart ayı içerisinde 30 tane Geri Dönüşüm Evini Yeşilyurt İlçe sınırlarımızda farklı alanlara kuracağız. Yapımı tamamlanan 12 Geri Dönüşüm Evininde bugünden itibaren dağıtımına başladık. İnşallah hayırlara vesile olur. Daha çevreci daha temiz bir Yeşilyurt için üzerimize düşen her görevi yapacağız"dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 340
Bu Ay : 340
Toplam : 340

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom